Auto Ajans

Haberler

Otomotivciler tahminleri yine revize etti

Otomotivciler tahminleri yine revize etti
Paylaş
Kasım 04
08:10 2020

Türkiye otomotiv sektörü, beklentilerin üzerinde çıkan satışlardan sonra hedeflerinde beşinci kez revizyona gitti. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) bir kez daha yıl sonu tahminlerini yeniledi. ODD’nin üye markalarla yaptığı ankete göre, toplam pazarın bu yıl 725 bin-775 bin adet aralığında çıkması bekleniyor. Bir önceki ay öngörüler 700-750 bin adetti.  Yıl başında 600 bin adetlik tahmin yapılırken, pandemi döneminde bu rakam 500 bin adede düşürülmüştü. Mayıs’ta pazarın yukarı yönlü ivmelenmesiyle Haziran sonunda beklenti 600-650 bin adede çıkarılmıştı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!