Auto Ajans

Haberler

Otomotive motosiklet ile ‘Kibar’ dönüş

Otomotive motosiklet ile ‘Kibar’ dönüş
Paylaş
Şubat 16
14:04 2024

Hyundai Assan’da hisselerini Koreli ortağına devreden Kibar holding, otomotiv sektörüne motosiklet ile geri döndü. Kibar Holding’in yeni kurduğu K-RIDES şirketi, dünyanın seri üretimde kesintisiz en uzun geçmişe sahip motosiklet üreticisi Royal Enfield ile iş birliğine gitti. İş birliği kapsamında Royal Enfield Türkiye pazarıyla buluşacak. K-RIDES, motor hacimlerinin 250cc ile 750cc arasında değiştiği Royal Enfield modellerini tüketicilerle buluşturacak. Şirketin “amiral mağazası” Mart ayında İstanbul’da açılacak. Markanın Classic, HNTR, Meteor, Super Meteor, Interceptor ve Continental GT gibi 350cc ve 650cc motor hacmine sahip ikonik modellerin yanı sıra sektörde heyecan yaratan Himalayan, Shotgun ve yeni platformlar Türkiye’ye gelecek. K-RIDES, motosikletin dışında kişisel koruyucu ekipmanlardan kıyafete, donanımdan yedek parça ve aksesuarlara uzanan geniş bir ürün gamını sunacak.

İngiliz menşeili marka 1901’de kuruldu

Royal Enfield, 1901 yılından bu yana sürekli üretim yapan en eski motosiklet markalarından biri. İngiliz menşeili Royal Enfield, 1955 yılında Hindistan Madras’ta üretime başladı ve orta ölçekli iki tekerlekli segmentinin büyümesine öncülük etti. Eicher Motors Limited’in bir bölümü olan Royal Enfield, dünya çapında 60’tan fazla ülkede faaliyet gösteriyor. Royal Enfield, İngiltere ile Hindistan’da dünya standartlarında teknik merkezlere ve Chennai yakınlarındaki Oragadam ve Vallam Vadagal’da üretim tesislerine sahip. Royal Enfield, son 5 yılda yüzde 35’in üzerindeki büyüme hızı ile küresel orta segment motosiklet pazarında lider konumda.

Tarihi mirasa ve derin tecrübeye sahip iki kuruluşun iş birliğiyle Türkiye motosiklet pazarına yeni bir soluk kazandıracaklarını aktaran Kibar Holding Kurumsal Gelişim ve Strateji Başkan Yardımcısı Gökhan Lokmanoğlu, “30 yılı aşan otomotiv sektörü deneyimimizi, mobilite altında genişletip çeşitlendiriyor; motosiklet sektörüne de K-RIDES şirketimiz ile giriş yapıyoruz. Erişilebilir, sürdürülebilir lüks ve premium algısını tüketiciye sunmayı hedefleyen K-RIDES şirketimiz için, Kibar Holding’in otomotiv sektöründe sahip olduğu tecrübe itici güç olacak. Bu alanda dünyanın en köklü şirketlerinden, 125 yıldır üretim yapan Royal Enfield markasını Türkiye pazarıyla buluşturmaktan mutluluk duyuyoruz” açıklamasında bulundu.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!