Auto Ajans

Haberler

Otonom donanımı 1.000 $’a satacak

Otonom donanımı 1.000 $’a satacak
Paylaş
Mayıs 21
06:00 2020

Sürücüsüz araç teknolojisine önemli yatırım yapan Tesla, otonom sürüş opsiyonunu 1.000 dolardan satmaya hazırlanıyor. Şu anda hiçbir Tesla modeli yüzde 100 sürücüsüz hareket etme özelliğine sahip değil ancak yaz aylarında bu mümkün hale gelecek. Temmuz ayından itibaren tüm dünyada satışa sunulacak otonom özellik, sürücülerin işini kolaylaştıracak. Kırmızı ışıkta kendi durabilen araç, navigasyona girilen lokasyona göre istenen yere kendi gidebilecek ve şerit değiştirebilecek. Müşteriler, Tesla’nın belli donanımına sahip araçlarında bu opsiyona sahip olabilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!