Auto Ajans

Haberler

ÖTV artışına rağmen rekor kıracak

ÖTV artışına rağmen rekor kıracak
Paylaş
Ekim 20
07:00 2020

Jeep, ÖTV artışına rağmen hedeflerini büyüttü. Jeep Marka Direktörü Özgür Süslü, 9 aylık dönemde satışlarını en çok artıran premium marka olduklarını belirterek, “2020 yılının zor şartlarında yüzde 164 büyümeyle 3 bin 102 adet satış gerçekleştirdik. Yıl başında 4 bin adet olarak belirlediğimiz satış hedefimizi 6 bin adede çıkarttık. Yılın son çeyreğindeki en önemli oyuncumuz Compass’ın da etkisiyle Jeep markası olarak Türkiye’de gerçekleştirdiğimiz en iyi satış adedine imza atarak, kendi rekorumuzu kırmak istiyoruz” açıklamasında bulundu. Özgür Süslü ve Pazarlama Müdürü Övgü Özarpacı, yeni Compass 4xe’yi online basın toplantısında tanıttı. Süslü, Jeep markasının gelecek dönem ürün planında bir çok modelin yer aldığını söyledi. Özgür Süslü, 2022’de sadece SUV’larden oluşan bir ürün gamıyla, premium pazarda 10 bin adetlik satışı aşan dördüncü marka olma yolunda emin adımlarla yürüdüklerini belirtti.

Servis noktalarına şarj ünitesi

Süslü konuşmasında Jeep’in, Fiat Chrysler Automobiles’in (FCA) elektrifikasyon konusunda öncü markası olduğuna da değindi. Compass 4xe’nin yeni bir teknolojiyi ve aynı zamanda markanın dönüşümünü de simgelediğini sözlerine ekleyen Süslü, şunları kaydetti: “Compass 4xe şehir içinde elektrikli, uzun yolda hibrit arazide ise 4X4 sürüş seçeneği sunuyor. Ekonomik, sıfır emisyon salınımıyla çevreci ve performanslı bir SUV olan Compass 4xe, Jeep markasının DNA’sını oluşturan arazi becerilerini daha da ileriye taşıyarak şarj edilebilir hibrit güç-aktarma çözümü sağlıyor. Bu ay itibarıyla pazara sunduğumuz Jeep Compass 4Xe ile başlayan hibrit atağımızı önümüzdeki yıllarda da ürün gamımna eklenecek modellerle devam ettireceğiz.” Bu yıldan başlayarak, kademeli olarak tüm satış ve servis noktalarında şarj üniteleri kurduklarını da belirten Süslü, Jeep müşterilerine en iyi hizmeti vermek için çalışmalarını sürdürdüklerini ekledi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!