Auto Ajans

Haberler

Oyak Renault üretime dönüyor

Oyak Renault üretime dönüyor
Paylaş
Nisan 20
14:49 2020

Türkiye otomotiv sektöründe koronavirüs arası sona eriyor. 6 otomotiv şirketi bugün yeniden üretime geçerken, 13 Nisan’da işbaşı yapan Anadolu Isuzu ile birlikte toplam 7 şirket faaliyete başlamış oldu. Böylece Anadolu Isuzu, Hyundai Assan, Honda Türkiye, Otokar, Karsan, Türk Traktör, Mercedes-Benz Türk’ün Hoşdere otobüs fabrikası üretime döndü. Mercedes-Benz Türk Aksaray kamyon tesisini 24 Nisan’da, Tofaş Bursa’yı 4 Mayıs’ta açmaya hazırlanırken, Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye 11 Mayıs’ta üretime geçeceğini çalışanlarına duyurdu. 27 Nisan’da Gölcük, Yeniköy ile Eskişehir fabrikalarını açmayı hedefleyen Ford Otosan da son gelişmeyle bu tarihi 4 Mayıs’a erteledi.

Herkesin merak konusu Oyak Renault’nun yeniden üretim tarihi belli oldu. Otomotiv Sanayi Derneği’nin (OSD) üretime başlama takvimine göre, 26 Mart’ta Bursa fabrikasında üretimi askıya alan şirket 27 Nisan haftasında kapılarını açmayı planlıyor. Oyak Renault, Türkiye ve dünyadaki duruma göre fabrikayı açacağını bildirmiş, herhangi tarih vermemişti. MAN Türkiye ise 22 Nisan olan işbaşı tarihini 27 Nisan’a ertelerken, Temsa 4 Mayıs’ta Adana’da üretime start verecek. Konuyla ilgili olarak OSD sosyal medya hesabından “Koronavirüs salgınını ilk günlerinden itibaren çalışma ortamlarında örnek tedbirler alan OSD üeyleri, üretim faaliyetlerine kısmi olarak yeniden başlıyor, İş süreçlerini salgın için gereken önlemlere göre yeniden düzenleyen OSD üyeleri, sağlık önlemlerini hassasiyetle alıyor” mesajı yayınladı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!