Auto Ajans

Haberler

Paris Otomobil Fuarı başlıyor

Paris Otomobil Fuarı başlıyor
Paylaş
Ekim 16
10:35 2022

Salgın döneminde iptal edilen otomobil organizasyonları yeniden başlıyor. Avrupa’nın en önemli otomotiv fuarlarından Le Mondial de L’Auto 2022 (Paris Otomobil Fuarı), iki yıllık aradan sonra 17 Ekim’de kapılarını açacak. İki yılda bir Frankfurt (Fuar 2021’de Münih’e taşındı) ile dönüşümlü olarak organize edilen Paris Otomobil Fuarı, 2020’de pandemi nedeniyle yapılamamıştı. 23 Ekim’e kadar sürecek Paris Fuarı, hiç kuşkusuz zor günlerden geçen otomotiv sektörüne moral verecek. 89’uncu kez düzenlenecek fuarın ana teması, geleceğin mobilite araçlarını öne çıkaran ‘Devrim Yolda’ olacak. Otomobil şovunda; elektrikliler başta olmak üzere yeni mobilite çözümleri, iki kişilik mikro otomobiller, gelecekten ipuçları veren konseptler, hidrojenli araçlar tanıtılacak.

Fuara Volkswagen Grubu, Toyota, Hyundai, Kia, Opel, Citroen, BMW, Honda, Volvo, Fiat, Nissan gibi markalar katılmayacak. Meydan bir anlamda ev sahibi Fransız üreticiler ile Avrupa’ya çıkarma yapmaya hazırlanan Asyalı markalara kalacak. Paris’te Renault, Dacia, Stellantis Grubu önemli modellerinin dünya lansmanlarını yapmaya hazırlanırken, Çinli BYD, Great Wall, Vietnamlı VinFast fuarla birlikte Avrupa’ya ‘Merhaba’ diyecekler.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!