Auto Ajans

Haberler

Paris’te 6 dünya lansmanı

Paris’te 6 dünya lansmanı
Paylaş
Eylül 10
08:11 2022

Renault Grubu,17-23 Ekim 2022 tarihleri arasında düzenlenecek Paris Otomobil Fuarı’na 6 dünya lansmanı ile katılım sağlayacak. Dacia, Alpine ve Mobilize markaları “Revolution is on” konsepti Paris’te otomobil tutkunları ile buluşacak. Renault, ikonik modellerinden biri olan Renault 4’ün yeniden yorumlanan versiyonunu ve aileler için tasarlanan Kangoo E-Tech elektrikli modelinin dünya lansmanını yapacak. Renault 5’in devam eden 50. yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde sportif ve sıradışı bir show car sergilenecek. Renault fuarda kamuoyuna ilk kez yeni Renault Megane E-Tech %100 elektrikli ve yeni Austral E-Tech hybrid modellerini gösterecek. Dacia, Paris Otomobil Fuarı’nda görsel kimlik dönüşümünün son aşamasını sergileyecek. Yeni görsel kimlik, Dacia markası için stratejik bir adım ve tarihi bir otomotiv hamlesi niteliğini taşıyor. 

Alpine, bugünün ve yarının spor otomobillerini Paris Otomobil Fuarı’nda sergileyecek. En güncel yenilikler ve Formula 1 çözümünün yanı sıra marka, ürün ve spor stratejisinin geleceğini somutlaştıran tamamen yeni bir konsept otomobilin dünya tanıtımını yapacak. Bu aynı zamanda markanın dönüşümünde yeni bir aşamayı da temsil ediyor.

Mobilize, geleceğin araçları, konseptleri, özellikle araç paylaşımı için tasarlanan ve aynı zamanda abonelik ile herkesin kullanımına açık olan Mobilize Duo ile kentlerdeki ulaşım vizyonunu gözler önüne serecek. Ortak kullanım için tasarlanan ve bir dizi hizmetle birlikte pazarlanan bu sistemler, kent hayatında ulaşımı kolaylaştırmayı hedefliyor. Hidrojen ulaşımına odaklanan Renault Grubu ve Plug ortak girişimi HYVIA, hidrojen araçlarını (minibüs, şehir otobüsü, şasi kabini) ve H2 ekosisteminin canlandırmasını Salon 3’te sergileyecek. Master Van H2-TECH prototip versiyonunun ardından seri üretim versiyonu da ilk kez gösterime sunulacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!