Auto Ajans

Haberler

Passat efsanesi veda ediyor

Passat efsanesi veda ediyor
Paylaş
Ocak 10
10:58 2022

Volkswagen’in Türkiye’de de segment lideri olan Passat Sedan modelininin üretiminde sona geliniyor. Autocar dergisinde çıkan habere göre, VW Avrupa için sedan karoser üretimini bitirecek. Bunun gerekçesi olarak daha yüksek satış adetleri olan station versiyon ve Arteon modelinin gelişi gösterildi. Bilindiği gibi Ford da Mondeo’da da benzer bir karar almıştı. VW sözcüsünün de bu haberi onayladığı ve üretimin Noel öncesi bittiği ifade edildi.

2014 yılından bu yana satışta olan sekizinci jenerasyon Passat’ın 2023’te tamamen yenilenmesi gündemde. Dokuzuncu nesilde kapsamlı bir şekilde yenilenecek araç için VW, 2023’ü beklemeden sedanı bitirme kararı almış oldu. 1973 yılından bu yana Passat’ın sedan ve station wagon versiyonlarını satan VW için yeni bir dönem başlayacak. Sedan isteyen müşterilerin benzer konuma sahip Arteon’a yöneleceği de düşünülüyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!