Auto Ajans

Haberler

Performanslı Puma ST geliyor

Performanslı Puma ST geliyor
Paylaş
Ocak 04
11:19 2023

Avrupa’da B-SUV segmentinde en çok satan araçlardan olan, Ford’un performans ve tasarım DNA’sından izler taşıyan Puma’nın yeni ST modeli ilk kez Türkiye’ye geliyor. Puma ST’de alçak ve eğimli tavan çizgisi, önden arkaya doğru yükselen ve arkaya doğru iyice genişleyen omuz çizgisi dinamik bir görünümü beraberinde getiriyor. Araçta Ford ST logosunun entegre edildiği ön tampon, arka tavan spoyleri, arka tampondaki difüzör ve çift çıkışlı egzoz sistemi öne çıkıyor. Puma ST’nin iç tasarımında ise Ford Performance eşik plakaları, deri kaplı direksiyon ve ST vites topuzu modele sportif bir hava katıyor. Ford Performance spor koltuklar hem daha fazla konfor için bel desteği sunuyor hem de güvenli bir yol deneyimi sağlıyor. Panoramik cam tavan da araç içindeki ferahlığı artırıyor. Araçta 12.3 inç dijital gösterge paneli ve gelişmiş 8 inç dokunmatik ekran, Ford SYNC 3 bilgi-eğlence sistemi ile birlikte sunuluyor.

Puma ST, 200 beygir güç üreten 1.5 litrelik Ford EcoBoost motorla donatıldı.  0-100 km hızlanmasını 6.7 saniyede gerçekleştiriyor. Puma ST, Ford Performance araçlarında ilk defa sunulan ECO modu da dahil olmak üzere dört sürüş modu seçeneğiyle geliyor. Puma ST; Büyüleyici Yeşil, Buz Beyazı, Akik Siyah, Fantastik Kırmızı, Kurşun Gri, Ada Mavisi ve Manyetik Gri olmak üzere 7 farklı gövde rengiyle satışa çıkacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!