Auto Ajans

Haberler

Polestar’dan arka camsız otomobil

Polestar’dan arka camsız otomobil
Paylaş
Nisan 19
09:50 2023

Polestar farklı tasarımlara imza atmaya devam ediyor. Marka Şangay Otomobil Fuarı’nda Polestar 4 coupe-SUV modelini tanıttı. Polestar 2’den sonra en çok satan modeli olması beklenen Polestar 4’te arka cam ve dikiz aynasının olmaması dikkati çekiyor. Arka cam yerine tavanda yer alan kamera ve dijital aynalar sürücüye yardımcı oluyor. Polestar bu sayede özellikle karanlıkta sürüş güvenliğinin arttığını belirtiyor. Polestar CEO’su Thomas Ingenlath, “Arka camın kaldırılması, bu inanılmaz bir işlevsel gelişme. Geceleri dikiz aynasında sadece iki küçük nokta görmüyorsunuz, çok daha fazlasını görüyorsunuz. Ayrıca bir düğmeye basarak arkadaki çocuklarınızı da izleyebilirsiniz” diyor.

SUV’un iç mekanında 10.2 inç gösterge ekranı ve 15.4 inç merkezi dokunmatik ekran bulunuyor. Çift ve tek motorlu olarak sunulacak aracın güçlü versiyonu 551 beygir güce ve 686 Nm torka sahip olacak. 0-100 km/s hızlanmasının 3.8 saniye olması bekleniyor. Polestar 4, 2024’ün bahar aylarında yollara çıkacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!