Auto Ajans

Haberler

Polestar’ın hedefleri büyük

Polestar’ın hedefleri büyük
Paylaş
Ocak 03
09:19 2022

Polestar 2025’in sonunda dünyanın en büyük elektrikli araç markalarından biri olmayı hedefliyor. İddialı planlara sahip olan marka, 2025’te yıllık 290 bin adetlik satışa ulaşmayı hedefliyor. 2021’de 29 bin adet satış elde eden Polestar, bu hedefler kapsamında önümüzdeki üç yıl yeni elektrikli modelleriyle agresif bir strateji izleyecek. PHEV Polestar 1’in satışının sona ermesiyle birlikte marka sadece tam elektrikli model satışı gerçekleştirecek. Polestar’ın agresif planıyla birlikte Porsche’yi de adet olarak geride bırakması bekleniyor. Polestar bu hedeflerine ulaşırsa, Tesla’nın yaklaşık 10 yıl süren 250 bin adetlik bariyeri aşmasından daha hızlı gelişmiş olacak.

Markanın bir sonraki modeli Polestar 3 olacak ve Porsche Cayenne rakibi olarak öne çıkacak. Aracın 2022 sonunda satışa sunulması bekleniyor. Sonrasında Macan’la rekabet edecek Polestar 4 2023’te gelecek, markanın adet yapan modellerinden birisi olacak. 2024 sonunda çıkacak Polestar 5, Panamera ve Taycan rakibi olarak GT sedan pazarına hitap edecek. Polestar istediği adetlere ulaşmak adına Doğu Avrupa, Güney Kore ve Avustralya gibi pazarlara açılacak. 2025’te satışlarının yüzde 40’ının Avrupa, yüzde 30’unun Asya ve yüzde 30’unun Kuzey Amerika’ya ait olması bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!