Auto Ajans

Haberler

Polis filosu Tesla ile elektrikleniyor

Polis filosu Tesla ile elektrikleniyor
Paylaş
Aralık 19
10:58 2021

New York City Polis Departmanı, filosunu Tesla modelleriyle yenilemeyi planlıyor. Polis departmanı 12.3 milyon dolara 250 adet Tesla Model 3 almayı hedefliyor. Bu hamlenin New York’un tamamen elektrikli filoya geçme planının bir parçası olduğu belirtiliyor. Tesla’lar uzun menzilli Model 3 Long Range versiyonu olacak. Böylece polisler şarj ihtiyacı duymadan daha uzun süre devriyeye çıkabilecek. Göreve çıkan polislerin zamanının nöbet tutarak geçirdiği ve bu sayede elektrikli araçların yakıt sarfiyatını ciddi oranda azaltması bekleniyor. Toplamda 9 bin 600 araca sahip olan polis departmanının kademeli olarak filosunu elektriklendirmesi bekleniyor. Şu anda filoda Chevy Volt gibi elektrikli ve Ford Escape Hybrid ve Toyota Prius gibi hibritler yer alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!