Auto Ajans

Haberler

Porsche’den hiper konsept

Porsche’den hiper konsept
Paylaş
Haziran 09
12:48 2023

Porsche tarihinin dördüncü hiper modelini çıkarmaya hazırlanıyor. Mission X isimli araç iki kişilik tasarımı ve 4.5 metrelik uzunluğuyla dikkat çekiyor. Porsche henüz güç ünitesi hakkında detay paylaşmadı ama kilogram başına 1 beygir güç/ağırlık oranı hedefleniyor. Le Mans 24 Saat hafta sonu öncesinde gösterilen Mission X, hafif karbon fiber malzemelerden üretildi ve 911 GT3 RS’ten daha iyi bir aerodinamiğe sahip.

Spor otomobillerinin 75’inci yılını kutlamak için tanıtılan konsept, önde LED farları ve uzun arka bölümüyle Le Mans yarış araçlarına da gönderme yapıyor. Batarya hakkında pek detay verilmese de, Taycan Turbo S’in şarj hızını ikiye katlayarak yüzde 5’ten yüzde 80 doluluğa yaklaşık 20 dakikada gelebildiği belirtiliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!