Auto Ajans

Haberler

Proace Ctiy ailesi yenilendi

Proace Ctiy ailesi yenilendi
Paylaş
Temmuz 08
17:00 2024

Toyota Professional ürün gamına ait Proace City modeli yenilenerek Türkiye’de satışa sunuldu. Daha şık tasarımı, daha zengin donanım özellikleri ve gelişmiş teknolojileriyle Proace City lansmana özel 1 milyon 195 bin TL’den başlayan fiyatlarla Toyota Plazalar’da yerini aldı. Proace City Cargo modeli de yakında satışa çıkacak. Tamamen yenilenmiş ön yüzleriyle modern ve dinamik bir görünüm yansıtan Proace City ve Proace City Cargo, aynı zamanda kullanıcı odaklı tasarlanmış konforlu kabinlerinde, üst düzey kalite ve kapsamlı güvenlik donanımlarıyla geliyor. Proace City ve Proace City Cargo, modelleri yüksek verimliliğe sahip 1.5 litrelik dizel motorla donatıldı. Proace City modelinde 130 beygir güç ve 300 Nm tork üreten 1.5 litrelik dizel motor, 8 ileri otomatik şanzımanla standart olarak sunuluyor. Bununla birlikte yük taşıma odaklı Proace City Cargo’da 100 beygir ve 250 Nm tork üreten 1.5 litre dizel motor, 6 ileri manuel şanzımanla sunulacak.

877 kg’ye varan yük taşıma kapasitesi

Yük taşıma odaklı geliştirilen Proace City Cargo, 3.9 metreküp’lük oldukça geniş bir yük bölümü ile sunulacak. Buna ek olarak kullanıcılarına, yük bölümü hacmini 4.4 metreküpe kadar artıran akıllı yük taşıma çözümü Akıllı Kargo özelliği gibi birçok farklı esnek taşıma çözümü sağlayacak. 5 kişilik yolcu kapasitesiyle birlikte yük taşıma konusunda da iddialı olan Proace City, 877 kg’ye varan yük taşıma kapasitesi sunuyor.

Dream, Flame X-Pack ve Passion X-Pack olmak üzere üç donanım seviyesine sahip Proace City, konforlu bir SUV ile kullanışlı bir hafif ticari aracın özelliklerini bir arada sunuyor. Proace City’de Elektronik Park Freni, konforlu Toyota Manhattan kumaş döşeme koltuklar, 1/3 – 2/3 katlanabilir arka koltuklar, arka park sensörleri, 10 İnç Multimedya Ekranı ve 6 adet hoparlör standart olarak sunuluyor.

10 inçlik dokunmatik ekran

Versiyona göre sunulan panoramik cam tavan, 10 inç dokunmatik HD multimedya ekranı, 10 inç dijital gösterge ekranı, çift bölgeli dijital klima ve direksiyon ısıtma gibi donanımlar yer alıyor. Yine versiyona göre sunulan bağımsız katlanabilen arka koltuklar, orta konsol saklama alanı ve 220V priz gibi donanımlar Proace City’i fonksiyonel ve çok yönlü bir şehir vanı haline getiriyor.

Vision ve Dream olmak üzere iki donanım seviyesiyle tercih edilebilecek Proace City Cargo, profesyonel kullanımda fonksiyonelliği ve konforu bir arada sunmayı hedefliyor. Standart olarak klima, 5 inç dokunmatik radyo ekranı, monokrom gösterge ekranı ve 220V priz donanımlarının yer alacağı modelde, Dream donanım seviyesi ile sağ ve sol sürgü kapılar, elektronik park freni, iki yolcu koltuğu ve katlandığında masaya dönüşebilen orta yolcu koltuğu sunulacak. 180 derece açılabilen arka kapıları, güçlendirilmiş yük bölümü aydınlatması, yük bölümünde 8 adet yük sabitleme kancası, üst ve alt torpido gözleri ve orta zemin saklama alanı ile Proace City Cargo, bolca pratiklik sağlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!