Auto Ajans

Haberler

Quattro’nun 40. yılına özel TT

Quattro’nun 40. yılına özel TT
Paylaş
Ekim 18
10:48 2020

Audi, 4 çeker sistemi quattro’nun 40. yılını kutlamak için özel bir Audi TT RS versiyonu tasarladı. TT RS 40 Jahre Quattro, yüksek performansa sahip spor otomobili daha ileriye taşıdı. Agresif görünüme sahip özel versiyondan sadece 40 adet üretilecek. Modele özgü renk temasıyla gelen TT RS 40 Jahre Quattro, beyaz rengini, kırmızı, siyah ve gümüş detaylarla birleştiriyor. Bu renk teması, 1980’lerdeki efsanevi Audi Quattro Coupe ralli araçlarına gönderme yapıyor.

Yeni kaput hava girişleri, ön ayırıcı, yat etekler, arka difüzör ve daha büyük arka kanat, hem görsel olarak TT RS’in daha agresif olmasını sağlıyor hem de aracın daha fazla yere basma gücü üretmesine yardımcı oluyor. Kabinde de siyah deri döşeme, Alcantara ve beyaz dikişler gibi modele özgü bazı detayla yer alıyor. Mekanik olarak TT RS ile aynı kalan 40. yıl versiyonu, 400 beygir güç üreten 2.5 litre motora sahip.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!