Auto Ajans

Haberler

Red Dot’tan Honda’ya üç ödül

Red Dot’tan Honda’ya üç  ödül
Paylaş
Mart 31
17:23 2021

Dünyanın tasarım alanında en önemli ve en prestijli uluslararası ödülleri arasında yer alan Red Dot Tasarım Ödülleri’nde 2021 yılının kazananları açıklandı. Honda’nın yeni hibrit modelleri olan Jazz ve Jazz Crosstar ile Honda’nın scooter segmentinde öne çıkan modeli Forza 750, ‘Ürün Tasarımı’ kategorisinde 3 ödülün sahibi oldu.

Red Dot Tasarım Ödülleri kapsamında daha önceki yıllarda da birçok ödül kazanan Honda, 2020 yılında Honda e modeli ile ‘En İyinin En İyisi’ seçildi ve CBR1000RR-R Fireblade SP modeli de Red Dot ödülünü kazanan ilk Honda motosikleti oldu. Honda; 2001’de S2000, 2006’da Civic ve 2008’de Accord Tourer ile ‘Best of the Best’ (En İyinin de İyisi) ödülünü kazandı. 1954’ten bu yana her yıl Almanya’nın Essen şehrinde düzenlenen Red Dot Ödülleri’nde en güncel teknik, sosyal, ekonomik ve ekolojik konular değerlendirme kriterlerine uyarlanıyor. Tasarımlar, bu yıl ilk kez 21 Haziran tarihi itibariyle online olarak sergilenecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!