Auto Ajans

Haberler

Rekor üretimle arayı kapatacak

Rekor üretimle arayı kapatacak
Paylaş
Aralık 16
11:54 2021

Toyota, geçtiğimiz aylarda yaşanan üretim kaybını kapatmak için rekor üretime hazırlanıyor. Bu plana göre, Ocak ayında global olarak üretimin 800 bin olması hedefleniyor. Eğer Toyota bu üretimi gerçekleştirirse, Ocak ayı için bir rekor kırmış olacak. 31 Mart 2022’de tamamlanacak finansal yıla göre, Toyota 9 milyon adetlik yıllık üretime ulaşmak için tüm imkanlarını zorlamaya devam ediyor.

800 bin adetlik Ocak üretimi, bir önceki yıla göre 60 bin araçlık artış anlamına geliyor. Aralık ayında da üretimi artırmayı planlayan Toyota, çip krizinin yanı sıra COVID-19 nedeniyle tedariğin aksamasıyla da Japonya’da üretimi durdurmak zorunda kalmıştı. Aralık ayında üretim kaybının 14 bin adet olarak gerçekleşeceği tahmin ediliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!