Auto Ajans

Haberler

Renault için Seat’ı bıraktı

Renault için Seat’ı bıraktı
Paylaş
Ocak 07
20:35 2020

Adı Renault ile anılan Seat CEO’su Luca de Meo, görevinden ayrıldı. De Meo’nun yerine Seat CFO’su Carsten Isensee getirildi. Seat, Luca de Meo’nun şimdilik VW Grubu çatısı altında kalacağını açıkladı. VW Grubu da yaptığı ayrı bir açıklamada,De Meo’nun kendi isteği üzerine ve karşılıklı anlaşma ile CEO’luk görevinden ayrıldığını duyurdu. Luca De Meo’nun aldığı bu karar, Renault’dan gelen CEO’luk görevini kabul ettiği şeklinde yorumlandı.

Renault, CEO’luk için adı geçen De Meo’ya Aralık ayının üçüncü haftasında resmi teklifte bulundu. Thierry Bollore’nin yerine geçici olarak gelen ilk kadın CEO Clotilde Delbos, yönetime bu pozisyona devam etme arzusunda olduğunu belirtirken, Seat’ın tepe yöneticisi Luca De Meo’nın öne çıktığı kaydedilmişti. Fransız yan sanayi devi Faurecia’nın CEO’su Patrick Koller de adaylar arasında yer alıyordu. 53 yaşındaki İtalyan yönetici De Meo ismini otomotiv dünyası Fiat’ta tanıdı. O dönem Sergio Marchionne’nin prenslerinden biriydi. Fiat’ın Pazarlama Direktörü ve Alfa Romeo’nun CEO’su olarak görev yaptı. İlginçtir İtalyan yönetici kariyerine ilk olarak Renault’ta başladı. Sonrasında yolu Toyota ile kesişti. 2009’da VW Grubu’na geçen Luca de Meo, 2015’ten bu yana Seat’ın CEO’luk görevini yürütüyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Toyota Otomotiv Sanayi Türkiye’nin başına yeniden Türk yönetici atandı.

📌Toyota Çekya fabrikasında Proje Şef Liderliği yapan Erdoğan Şahin, yeni CEO oldu.

http://www.autoajans.com/toyota-fabrikasina-yeniden-turk-ceo

🚗Yenilenen Forester e-BOXER, Türkiye’de satışa çıktı.

🚗Araçta, yeni nesil EyeSight Stereo kameraları ile temassız klima ayarı gibi donanımlar öne çıkıyor.

http://www.autoajans.com/ucuncu-goz-kazalari-onluyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!