Auto Ajans

Haberler

Renault SUV’lara ağırlık verecek

Renault SUV’lara ağırlık verecek
Paylaş
Mayıs 19
08:44 2020

Renault, satış adetleri düşen MPV araçların üretimine son vererek, SUV ve crossover tarzı araçlara odaklanmaya hazırlanıyor. Renault’nun maliyetleri kısma ve ürün gamında farklılaşma adına Espace ile Scenic gelecekte programında yer alması beklenmiyor. Talisman’ın geleceğinin de belirsiz olduğu belirtiliyor. Son karar henüz verilmemiş olsa da, markanın odak noktası müşterilerin talepleriyle birlikte SUV ve crossover tarzı araçlar olacak.

2009 yılında ürün gamını kapsamlı bir şekilde elden geçiren Renault Grubu’nun; Dacia, Renault, Alpine gibi markalar dahil olmak üzere 50’ye yakın modeli bulunuyor. Renault için 6 yıl önce benzer bir yol izleyerek 45 modelden üç ana markadaki 26 adede inen PSA grubu örnek gösteriliyor. PSA’nın bu hamleyle yıllık 300 milyon euro tasarruf etmesi bekleniyor. Renault’nun çok fazla sayıda yüksek modele sahip olmasının sürdürülebilir olamayacağı ifade ediliyor. Geçen yıl Espace ve Talisman satışları yüzde 20, Scenic’in satışları da yüzde 16 gerilemişti. Bu konuda resmi açıklama yapılmasa da Renault’nun maliyetleri kısmasıyla birlikte Nissan ve Mitsubishi İttifakı’nda daha büyük bir etkileşim yaşanabileceği belirtiliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚗Türkiye'de B segmentinde rekabet büyüyor.
🚗Toyota tamamen yenilenen Yaris modelini satışa sundu.
🚗Daha sportif ve dinamik hatlara kavuşan yeni Yaris'te yeni 1.5L benzinli ile 1.5 hibrit motor seçeneği yer alıyor. http://www.autoajans.com/b-segmentinde-yaris-hizlanacak

🚗MINI, Countryman'i yenilemeye hazırlanırken, ürün gamına yeni bir SUV eklemeyi planlıyor.
🚗Countryman'den daha büyük boyutlara sahip aracın isminin MINI Traveller olacağı belirtiliyor. http://www.autoajans.com/countrymanin-abisi-geliyor

🚗Otomotiv sektörünün en büyük veri ve ikinci el fiyatlandırma şirketi CARDATA, 2. elde segmentlere göre ortalama fiyatları, en ucuz ve en pahalı modelleri araştırdı.
🚗31 bin TL'ye de 1 milyon 494 bin TL'ye de seçenek var.
http://www.autoajans.com/2-elde-en-ucuz-ve-en-pahali-modeller

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!