Auto Ajans

Haberler

Renault’dan coupe SUV Rafale

Renault’dan coupe SUV Rafale
Paylaş
Haziran 19
09:13 2023

Renault, SUV’da yeni amiral gemisi Rafale’i tanıttı. D SUV segmentinde yer alacak coupe tasarımlı Rafael, markanın en güçlü hibrit ünitesine sahip olacak. 2024’ün ortasında yollara çıkacak Rafale, Austral ve Espace gibi İspanya’da üretilecek. Paris Havacılık Fuarı’nda gösterilen Rafale, ismini 1930’lu yıllarda hız rekoru kıran ve havacılık şirketi Caudron-Renault tarafından üretilen bir uçaktan aldı. Renault ürün gamının en tepesinde yer alacak Rafale, Austral ve Espace gibi CMF-C/D platformu üzerine yapıldı. Daha alçak ve geniş olarak tasarlanan Rafale’nin sportif hatları da dikkat çekiyor.

Eski Peugeot tasarımcısı Gilles Vidal’in tasarım şefliğini yaptığı araç, Renault’nun yeni tasarım dilini ortaya koyuyor. Rafale, Renault’nun E-Tech teknolojisinin en güçlü versiyonunu kullanacak. Giriş seviyesi araçta 200 beygir güç üreten önden çekişli 1.2 litrelik üç silindirli hibrit yer alacak. Bununla birlikte Rafale’de dört çeker sürüşe sahip, arka elektrik motoru da olan hibrit versiyon sunulacak. Aracın gücü 300 beygir olacak. Aracın kabininde yeni bir tasarım dili izlenmiş. 12.3 inç’lik portre formatında konumlandırılan dokunmatik ekranın yanı sıra markanın OpenR dijital kokpitini içeriyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!