Auto Ajans

Haberler

Renault’dan dört hibrit SUV geliyor

Renault’dan dört hibrit SUV geliyor
Paylaş
Ocak 12
13:53 2024

Renault, 2023’te olduğu gibi bu yıl da E-tech teknolojisi ile yeni model atağını sürdürecek. Hatırlandığı 2023’te satışa sunulan Megane E-Tech %100 Elektrikli, segmentinin en çok satan elektrikli modeli oldu. Marka 2024’te de voltajı yükseltmeye kararlı. MAİS Genel Müdürü Dr. Berk Çağdaş, “MAİS olarak yeni model atağına kalktığımız 2023 yılını başarıyla tamamladık. Yeni Megane E-Tech %100 Elektrikli, yeni Austral E-Tech Full Hybrid ve Clio E-Tech Full Hybrid lle Renault’daki E-Tech atılımımız Türkiye’de büyük ilgiyle karşılandı. Spring ile Dacia’nın elektrikli araçları herkes için ulaşılabilir yapma hedefini Türkiye’ye taşıdık. Yıl sonunda açıkladığımız Renault Uluslararası Oyun Planı ile OYAK ve Renault Group iş birliğiyle 400 milyon euronun üzerinde yatırımla Türkiye’de yeni model ve motor üretimine başlanması planlanıyor. Türkiye bu planın kalbi niteliğinde” diye konuştu.

2024’te elektrikli araç pazarında öncü olmayı hedeflediklerini belirten Çağdaş, şöyle devam etti: “Önümüzdeki dönemde 4 yeni SUV modelimizi müşterilerimizle buluşturmayı hedefliyoruz ve bu modellerin tamamı E-Tech hibrit olacak. Giderek hacim kazanan ve talebi günden güne artan bu pazarda, yeni modellerimizle devam eden yükselişimizi hızla sürdüreceğiz.” Renault’nun yeni SUV modeli Rafale ile yeni Captur, 3’üncü çeyrekte gelecek. Oyak Renault’nun Bursa fabrikasında üretilmeye başlanacak yeni Renault Duster, yılın ikinci yarısında satışa çıkacak.

Dacia’nın 6. büyük pazarıyız

Dacia tarafında ise 2023’te 41 bin 339 adetlik satış rakamıyla dünya genelinde 6. sırada yer aldı. Uluslararası alanda gücünü kanıtlayan Dacia Türkiye, satışlarıyla global pazarda iddialı bir performans gösterdi. Dacia Duster, 2023 yılında Türkiye pazarında en çok satan ithal model oldu ve SUV kategorisinde ikinci sırada yer aldı. Türkiye binek otomobil pazarında en çok tercih edilen altıncı model olan Dacia Duster, 4×4 segmentinde de dördüncü sırayı aldı. Dacia Jogger, MPV segmentinin açık ara lideriydi. Dacia, satış adetlerine göre Türkiye pazarında en çok satan beşinci ithal marka olarak gücünü kanıtladı. Dacia, 2024 yılında da kullanıcıların gerçek ihtiyaçlarına cevap veren uygun seçenekli modellerini sunmaya devam etmeyi hedefliyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!