Auto Ajans

Haberler

Renault’nun yeni elektrikli planı

Renault’nun yeni elektrikli planı
Paylaş
Nisan 26
13:36 2021

Renault Grubu, kurumsal sosyal sorumluluk politikası yol haritasını ve bunun Renaulution stratejisindeki rolünü açıkladı. Yeni mekanizmaların uygulamaya geçirilmesi üzerine kurulu bu politika, grubun dönüşüm stratejisini gerçekleştirmesine ve performans hedeflerine ulaşmasına yardımcı olacak. Stratejinin üç ana dayanak noktası bulunuyor. Plan; ekolojik dönüşüm, müşterilerin yollardaki ve çalışanların iş yerlerindeki güvenliği ve istihdam edilebilirliği geliştirerek daha fazla kadın iş gücü yaratma üzerine kurulu. Buna göre grup, Renault marka elektrik motorlu araçların Avrupa’da 2025’e kadar satışların yüzde 65’ini, 2030’a kadar yüzde 90’ını oluşturmasını hedefliyor. 2040 itibarıyla Avrupa’da, 2050’de ise tüm dünyada sıfır karbon salınımını amaçlıyor. 

Renault Grubu CEO’su Luca de Meo, “Çevresel ve toplumsal sorumluluğumuzu Renaulution’ın bir parçası olarak görüyoruz. Karbon ayak izini azaltma, ürettiğimiz araçları kullananların ve iş yerinde çalışanlarımızın güvenliği ve kapsayıcılık konusundaki kararlılığımız, stratejik hedeflerimizle örtüşürken değer yaratma amacımızı destekliyor. Şirket içinde oluşturulan ekiplerle, inovasyon ve dayanışma ilkelerimize uygun olarak geliştirilen bu eylem planı, yönetim kurulunca da destekleniyor. Bu taahhütler, grubumuzun dönüşümüne katkıda bulunurken misyonumuzu somut bir hale getiriyor” dedi.

Kazaları önlemek için hız limiti

Renault Grubu ayrıca trafik kazalarını azaltmak için çalışmalar yürütüyor. Örneğin 2022 yılı itibarıyla Megane-E, fabrika çıkışında etkinleştirilmiş otomatik bir hız sınırlayıcıyla gelecek. Aracın hız üst sınırı 180 km/saat olacak. Bir tehlikenin (fazla tehlikeli bir dönüş, direksiyon hakimiyetinin uzun süre sağlanamaması, uykulu olma gibi) net bir biçimde tespit edilmesi durumunda, sistem otomatik olarak devreye girecek. Böyle durumlarda, araç yavaşlatılacak, güvenli sürüş moduna geri dönmesi sağlanacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!