Auto Ajans

Haberler

Robot araç

Robot araç
Paylaş
Nisan 19
12:00 2019

Geleceğin akıllı konsepti olarak tanımlanan otonom ve elektrikli microSNAP’in ihtiyaca uygun kabinleri bulunuyor. Şasinin üzerine konulan sayısız gövde seçeneği sayesinde araç, kolaylıkla otomobilden, ticari araca ve mobil ofise dönüşebiliyor. Bu dönüşüm robotların bulunduğu bir istasyonda gerçekleşiyor. Robotlar şasi ve gövdeleri ayırıp, birleştirirken aynı zamanda da aracı şarj edebiliyor
Bugünlerde otomotiv dünyasında devrim yaratacak bir değişimin ilk adımları atılıyor. Şasi ile kabini birbirinden ayrılabilen otomobil konsepti üzerinde çalışılıyor. Birçok firma bu konseptle ilgili tasarımlar yaptı. Ancak, bu konseptte ısrarlı olan bir firma öne çıktı. İsviçreli tasarım firması Rinspeed, 2018’de ilgi çeken Snap konseptinden sonra şimdi de microSNAP modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Ulaşımda gelinen son nokta olarak tanımlanan bu konsept trafik yoğunluğu ve çevre kirliliğini azaltmayı hedefliyor. Kargo araçlarının yarattığı yoğunluğa çözüm getireceği düşünülüyor. Bir başka özelliği de ekonomik olması. microSNAP konseptinde, şasi ömrünü doldurduğunda aracın tamamı hurdaya çıkarılmıyor. Şasi geri dönüştürülürken, kabin uzun yıllar kullanılabiliyor.

Yazar Hakkında

AUTO AJANS

AUTO AJANS

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Üretim tarihi 2023'e ertelenen Tesla Cybertruck'ın Mart'ta tanıtılması bekleniyor.

🚘Elon Musk, Cybertruck'ın daha küçük versiyonunu çıkararak ile özellikle Avrupa'da iddialı olmak istiyor.
http://www.autoajans.com/kucuk-cybertruck-surprizi

📌Porsche 2021'de 300 bin adetlik satış barajını geçerek rekor kırdı.

📌Taycan satışları % 106 oranında artarken, ikonik modeli 911'i geçmesi dikkati çekti.
http://www.autoajans.com/taycan-911-satislarini-solladi

🚗Skoda, Ocak ayı sonunda tanıtılacak Enyaq Coupe iV'nin eskizlerini paylaştı.

🚗Araç aerodinamik özellikleri sayesinde SUV versiyondan daha fazla menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/enyaq-ivnin-coupesi-gun-sayiyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!