Auto Ajans

Haberler

Robot araç

Robot araç
Paylaş
Nisan 19
12:00 2019

Geleceğin akıllı konsepti olarak tanımlanan otonom ve elektrikli microSNAP’in ihtiyaca uygun kabinleri bulunuyor. Şasinin üzerine konulan sayısız gövde seçeneği sayesinde araç, kolaylıkla otomobilden, ticari araca ve mobil ofise dönüşebiliyor. Bu dönüşüm robotların bulunduğu bir istasyonda gerçekleşiyor. Robotlar şasi ve gövdeleri ayırıp, birleştirirken aynı zamanda da aracı şarj edebiliyor
Bugünlerde otomotiv dünyasında devrim yaratacak bir değişimin ilk adımları atılıyor. Şasi ile kabini birbirinden ayrılabilen otomobil konsepti üzerinde çalışılıyor. Birçok firma bu konseptle ilgili tasarımlar yaptı. Ancak, bu konseptte ısrarlı olan bir firma öne çıktı. İsviçreli tasarım firması Rinspeed, 2018’de ilgi çeken Snap konseptinden sonra şimdi de microSNAP modelini tanıtmaya hazırlanıyor.

Ulaşımda gelinen son nokta olarak tanımlanan bu konsept trafik yoğunluğu ve çevre kirliliğini azaltmayı hedefliyor. Kargo araçlarının yarattığı yoğunluğa çözüm getireceği düşünülüyor. Bir başka özelliği de ekonomik olması. microSNAP konseptinde, şasi ömrünü doldurduğunda aracın tamamı hurdaya çıkarılmıyor. Şasi geri dönüştürülürken, kabin uzun yıllar kullanılabiliyor.

Yazar Hakkında

AUTO AJANS

AUTO AJANS

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua. Ut enim ad minim veniam, quis nostrud exercitation ullamco laboris nisi ut aliquip ex ea commodo consequat.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!