Auto Ajans

Haberler

Rolls-Royce’un ilk elektriklisi Spectre

Rolls-Royce’un ilk elektriklisi Spectre
Paylaş
Ekim 19
10:22 2022

Rolls-Royce elektrikli dünyaya Spectre ile adım attı. Markanın ilk tam elektriklisi Spectre, önümüzdeki yıldan itibaren müşterilere teslim edilecek. 0.25’lik bir sürtünme katsayısına sahip Spectre, markanın en aerodinamik aracı olarak lanse edildi. Spectre, 23 inç jantlarla donatılan ilk seri üretim iki kapılı coupé olarak öne çıkıyor. İç tasarımı 5 bin 876 adet yıldızla aydınlatılmış Starlight Doors adı verilen yıldız kapı ile sunuluyor. Gece teması, Spectre’ın Illuminated Fascia adı verilen aydınlatmalı ön konsol ile devam ediyor.

2030’da tamamen elektrikli marka olacak Rolls-Royce’un geleceğini de temsil eden Spectre’nin fiyatlandırmasının Cullinan ile Phantom arasında konumlandırılması bekleniyor. ‘Önce bir Rolls-Royce, sonra bir elektrikli otomobil’ olarak tanımlanan araç, önceki Rolls-Royce’lara göre yüzde 30 daha rijit şekilde tasarlandı. 430 kW/900 Nm tork değerlerine sahip Spectre, 520 km yol katedebiliyor. 100 km/s hızlanmasını 4.5 saniyede gerçekleştiriyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!