Auto Ajans

Haberler

‘SA’ğlam ihracat

‘SA’ğlam ihracat
Paylaş
Nisan 15
14:43 2019

Bridgestone, Lassa ve Dayton markalarıyla Türkiye’de lastik pazarının lideri Brisa, ihracatla büyüyor. Şirket yurt dışı pazarlarda etkinliğini artırmayı başardı. Brisa zorlu geçen 2018’de net satış gelirlerini yüzde 31 oranında artırarak 2 milyar 999 milyon TL’ye yükseltti. Brisa yurt dışı satışlarında 2017’ye oranla adetsel olarak yüzde 15 artış kaydederek, Türkiye’de üretilen 5.4 milyon lastiği uluslararası pazarlara sundu. Şirketin ihracatı yüzde 26 artarak 231 milyon dolara ulaştı. Brisa 2018 yılında yurtiçi net satışlarında da yüzde19 artış kaydederek pazar liderliğini kuvvetlendirdi. Şirketin toplam cirosunda görülen performans, FAVÖK seviyesinde de devam ederek geçen seneye göre yüzde 53 artış ile 497 milyon TL’lik büyüklüğe ulaşıldı. 2018 yılında dünya lastik pazarında bölgeler arasında bir denge oluşurken, pazar bir önceki yıla göre büyüme kaydetti. Avrupa’daki büyüme ana olarak kış lastiği segmentinden ve 4×4 kış lastiklerinden gelirken, yaz lastiklerinde en yüksek büyüme oranı ultra yüksek performans lastikleri segmentinde gerçekleşti. Bu gelişmelerin olduğu bir ortamda, Türk mühendisleri tarafından geliştirilen yüzde100 yerli Lassa markalı lastikleri, şirketin faaliyet gösterdiği 72 ülkede 80 distribütör ile 610 Lassa tabelalı mağaza ve 6 bin satış noktasında araç sahiplerine ulaştı.Y

Brisa CEO’su Cevdet Alemdar zorlu şartlara rağmen iyi performans gösterdiklerini açıkladı.

Brisa CEO’su Cevdet Alemdar, “2018 yılı performansımız, koşullar ne kadar dalgalanırsa dalgalansın, dengeli ve sağlıklı başarının gerçekleştirildiğini gözler önüne seriyor. Bir yandan, zorlu yurtiçi ve yurt dışı pazar koşullarında Brisa olarak müşteriler ve iş ortaklarımızın ilk tercihi olarak güçlü bir performans gösterdik” diye konuştu.

2019 yılında da cesaretle yol almaya devam edeceklerinin altını çizen Alemdar,şöyle devam etti: “Aksaray’daki akıllı fabrikamız, üretim gücünü kanıtlamış İzmit fabrikamız, güçlü ekibi ve projeleriyle Ar-Ge merkezimiz, fark yaratan markalarımız, yenilikçi iş modellerimiz, benzersiz hizmetlerimiz ve güçlü insan kaynağımızla yol almaya devam edeceğiz. Bir yandan ülkemizdeki tartışılmaz liderliğimizi kuvvetlendirmeye diğer yandan da uluslararası pazarlarda yeni ihracat rekorları kırmaya kararlıyız.” 

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

TWITTER

⚡️Vietnam'ın yerli elektrikli otomobil markası VinFast, hedeflerini büyüttü.

⚡️Togg'un rakibi olan şirket üretim kapasitesini 250 bin adetten 750 bine çıkaracak.

⚡️ABD'de satış faaliyetlerinin yanı sıra fabrika kuracak.
http://www.autoajans.com/vietnamli-vinfast-cok-hizli-cikti

🚘BMW'nin en çok satan modeli 3 Serisi Sedan, yeni yüzüyle ülkemizde satışa çıktı.

🚘Yeni 320i'de 170 beygirlik 1.6 lt benzinli motor yer alıyor. İç mekanda yüksek teknoloji öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/yenilenen-3-serisi-turkiyede-satista

🚘Rekabet Kurulu; Arabam Com, Vava Cars, Araba Sepeti ve Letgo hakkında soruşturma açılmasına karar verdi.

🚘İkinci el araç sitelerinin çeşitli uygulamalar ile rekabeti ihlal ettikleri iddia ediliyor.
http://www.autoajans.com/2-el-sitelerine-rekabet-sorusturmasi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!