Auto Ajans

Haberler

Şahenk’ten VW’ye yakın markaj

Şahenk’ten VW’ye yakın markaj
Paylaş
Eylül 11
06:00 2019

Alman markalar Frankfurt Otomobil Fuarı’na damgasını vururken, gözler hiç kuşkusuz ilkleri yaşayan Volkswagen Grubu’nda. Marka logosunu yeniledi ve elektrikli döneme hızlı bir başlangıç yaptı. Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk de kendi markalarıyla ilgili büyük değişimi, yeni teknolojileri ve yeni stratejileri her zaman olduğu gibi yerinde izledi. Uzun yıllardır uluslararası fuarları yakından takip eden Şahenk, Frankfurt‘ta Doğuş Otomotiv’in distribütörlüğünü yaptığı markaların standlarını gezip, tepe yöneticilerle toplantı yaptı.

Taycan’ı yakından inceledi

VW Grubu’nun Türkiye’nin öne çıktığı yatırım kararının resmi olarak açıklanması öncesi Şahenk’in temasları dikkati çekti. 15 yıldır VW’yi ülkemize yatırıma ikna etmeye çalışan Şahenk’in görüşmelerde VW Grubu’nun son noktayı koyması için yoğun çaba gösterdiği belirtiliyor. Ferit Şahenk, tüm markaların standlarını gezerken, Doğuş Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Ali Bilaloğlu, VW Binek Araç Genel Müdürü Gino Bottaro, VW Ticari Araç Genel Müdürü Tolga Senyücel, Audi-Bentley-Bugatti Genel Müdürü Kerem Güven, Porsche-Seat Genel Müdür Anıl Gürsoy, Skoda Genel Müdür Zafer Başer ile holdingin üst düzey yöneticileri Şahenk’e eşlik etti.  Şahenk’in özellikle Porsche’nin ilk elektriklisi Taycan modelini dikkatlice incelemesi gözlerden kaçmadı. Belki de kendisinin önümüzdeki yıl yeni makam aracı Porsche Taycan olacaktır, kim bilir?

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!