Auto Ajans

Haberler

Salgına rağmen pazar payını artırdı

Salgına rağmen pazar payını artırdı
Paylaş
Haziran 09
06:00 2020

Toyota, Covid-19 krizinde en az yara alan markalardan biri olarak dikkati çekiyor. Japon üretici Nisan 2020 verilerine göre, son 10 yılda en yüksek pazar payı elde ederek Volkswagen Grubu ile olan farkı açtı. İlk 3 aylık global verilerin ortaya çıkmasıyla Toyota, pazar payını geçen yılın aynı dönemine oranla 2 puan artırarak yüzde 11.6’ya yükseltti. Yüzde 18’lik küresel daralmaya karşın Kia ve Toyota koronavirüs salgınından en az zararla çıkan markalar oldular.

Pazar payı açısından ikinci sırada yer alan Volkswagen, satışlarının yüzde 40’unu kapsayan Çin pazarında yaşanan sıkıntı nedeniyle darbe aldı. Şirketin satışları ilk çeyrekte yüzde 33 düştü, yüzde 6.8 pazar payı elde etti. İlk 50 markaya bakıldığında, yıldızı parlayan tek marka Tesla oldu. Geçen yıla göre 13 basamak birden yükselen Tesla, pazar payı sıralamasında 38. sırayı aldı. Satış performansı yüzde 24 artış gösterdi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!