Auto Ajans

Haberler

Şampiyona ‘Magic 8’ kupası

Şampiyona ‘Magic 8’ kupası
Paylaş
Ekim 05
13:03 2021

Intercity İstanbul Park’ta 8-10 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek Formula 1 yarışı için son viraja girildi. Yarış için Formula  1 takımları yarış ekipmanlarını İstanbul’a taşımaya başladı. Dünyanın en hızlı 20 pilotunun kıyasıya mücadele edeceği organizasyonda, gözler yarışı kazanacak olan pilota verilecek özel kupaya çevrildi. Intercity İstanbul Park tarafından özel olarak tasarlatılan şampiyonluk kupası, tüm pilotların en çok zorlandıkları meşhur 8’inci virajdan ilham alıyor. Intercity İstanbul Park yarış pistinin tüm dünyaya nam salan meşhur 8’inci virajına atıfta bulunarak ‘Magic 8’ temasının işlendiği kupa, Türk kültüründen esintiler taşıyor.  Kupanın en üst bölümünde de bayrağımızdan esinlenilen ay ve yıldız figürleri bulunuyor. Kupa, Isobar Türkiye ekibince tasarlanıp, Aslan Ruso tarafından üretildi. 5 kilo ağırlığındaki kupa, 50 cm yüksekliğe sahip. Ay ve yıldız figürlerimizin ön plana çıktığı kupa, kaidesinde yer alan Türk motifleriyle de dikkat çekiyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Tesla CEO'su Elon Musk, Volkswagen yöneticilerine sürpriz yaptı.

📌Musk, video konferansla VW'nin toplantısına katılarak elektrikli dönüşüm konusundaki tecrübesini aktardı.
http://www.autoajans.com/musktan-vw-yoneticilerine-brifing

📌Honda elektrikli vizyonunu yeni konseptlerle tanıttı.

📌e:N Coupe, e:N SUV ve e:N GT, 2030’a kadar pazara çıkacak güçlü elektrikli ürün gamının ipuçlarını veriyor.
http://www.autoajans.com/hondanin-yeni-elektrikli-vizyonu

🚴‍♀️Doğan Trend Otomotiv, pandemide değişen mobilite ihtiyaçlarıyla öne çıkan elektrikli bisiklet ve scooter pazarına girdi.

🚴‍♀️Şirket, İzmir'de üretim yapan Hollanda merkezli BIMAS BIKE'ın distribütörü oldu.
http://www.autoajans.com/e-bisiklet-ve-scooter-pazarina-girdi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!