Auto Ajans

Haberler

SANTA FE’ye Red Dot tasarım ödülü

SANTA FE’ye Red Dot tasarım ödülü
Paylaş
Mayıs 03
17:24 2024

Hyundai, yakın zamanda Türkiye’de de satışa sunacağı yeni SANTA FE ile ödül kazanmaya toplamaya devam ediyor. Dünyanın en saygın tasarım ödüllerinden biri olan Red Dot, “2024 Yılın Ürün Tasarımı, Araçlar” kategorisinde Hyundai SANTA FE’yi en iyi tasarım olarak seçti. Beşinci nesil SANTA FE, uzatılmış dingil mesafesi ve genişletilmiş bagaj kapağı açıklığı sayesinde yolcu ile yükleme kapasitesi açısından iddialı. Oldukça geniş bir yaşam alanı sunarak outdoor kullanım tarzına da uyum sağlayan SUV, aynı zamanda daha uzun dingil mesafesiyle de üçüncü sıra oturmayı kolaylaştırıyor.

Yeni SANTA FE, uzun dingil mesafesi ile geniş bagaj kapağı alanından türetilen dört köşeli bir şekle ve farklı bir siluete sahip. Aracın ön kısmı, yüksek motor kapağı, H şeklindeki farları ve cesur çamurluklarıyla farklı bir izlenim uyandırıyor. H şeklindeki tasarım öğeleri, Hyundai’nin ‘H’ amblemini yeniden yorumlarken uzatılmış dingil mesafesi, cesur bir tavan çizgisine, çamurlukların etrafında güçlü bir hacme, keskin biçimde tanımlanmış tekerlek kemerlerine ve kısaltılmış ön çıkıntıya hayat veriyor. Ayrıca, 21 inç jantlar ve onu saran lastikler üzerinde hareket eden aracın arka kısmı da H şeklindeki stop lambalarıyla dengelenmiş ve sadeleştirilmiş.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!