Auto Ajans

Haberler

Şarj istasyonunda dev iş birliği

Şarj istasyonunda dev iş birliği
Paylaş
Mayıs 01
11:00 2022

ABB E-mobilite ve Shell, elektrikli araç sürücülerinin hayatına kolaylaştırmak adına iş birliğine gitti. ABB E-mobilite, ABB’nin uçtan uca AC ve DC şarj istasyonları portföyünü tedarik etmek üzere Shell ile yeni bir anlaşma imzaladı. Portföy, ev, iş veya perakende kurulumları için AC duvar tip şarj dolum istasyonları, şehir içi şarj istasyonları, alışveriş merkezi otopark alanları ve filo uygulamaları için dünyanın en hızlı hepsi bir arada elektrikli araç şarj ünitesi olan Terra 360’a kadar uzanıyor. ABB E-mobilite ve Shell, bu iş birliği sayesinde elektrikli araçların daha fazla yaygınlaşmasının önündeki iki büyük zorluğun üstesinden gelinmesini sağlayacak. Bunlardan ilki, şarj altyapısı. Shell, 2025 yılına kadar dünya çapında konut ve ticari alanlarda veya Shell perakende sahalarında 500 binden fazla, 2030’a kadar ise 2.5 milyondan fazla şarj noktasının kullanıma sunulmasını hedefliyor. İkinci olarak, şarj işleminin hızı. ABB’nin Terra 360 ünitesi de dahil olmak üzere şarj istasyonları ile araçların bataryası çok daha hızlı doldurulacak.

Formula E’de birlikte çalışıyorlar

ABB E-mobilite CEO’su Frank Muehlon, “Birlikte ABB FIA Formula E Dünya Şampiyonası’na katkılarımız doğrultusunda hem ABB hem de Shell, e-mobilite alanında ilerlemeyi mümkün kılmak için inovasyonlar gerçekleştiriyor. 2019 yılından beri birlikte kamuya açık bir şarj altyapısının kullanıma sunulması üzerinde çalışıyoruz ve bu son anlaşma, bu iş birliğini bir sonraki seviyeye taşıyor. Dünya çapında bir şarj ağı oluşturma hedefini gerçekleştirmesi için Shell’e destek vermekten dolayı büyük bir heyecan duyuyoruz. Şarj portföyümüzün tamamını erişime sunarak Shell’in her bir kullanım durumu için en uygun çözümü seçebilmesini sağlıyoruz ve nerede olduklarına bakılmaksızın daha fazla insanın aracını şarj etmesine yardımcı oluyoruz” değerlendirmesini yaptı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!