Auto Ajans

Haberler

Satın alınabilecek en iyi otomobil

Satın alınabilecek en iyi otomobil
Paylaş
Aralık 15
13:03 2023

BYD’nin elektrikli hatchback modeli BYD DOLPHIN, Avrupa’da beğeni kazanmayı başardı. BYD DOLPHIN, AUTOBEST tarafından 2024 Avrupa’nın Satın Alınabilecek En İyi Otomobili (Best Buy Car of Europe 2024) seçildi. AUTOBEST jürisinde yer alan 31 Avrupa ülkesini temsil eden 31 gazeteci, DOLPHIN’in sunduğu özelliklerle onu ilk sıraya taşıdı. Toplam 20 bin 57 puan ile BYD DOLPHIN, Avusturya’da Teesdorf Pisti’nde gerçekleştirilen kapsamlı testlerin ardından diğer 3 finalistin önünde birinci sırada yer aldı. BYD Dolphin, 2024 yılının ilk çeyreğinde ülkemizde satışa sunulacak.

DOLPHIN, pratikliği ve geniş yaşam alanıyla birlikte BYD’nin e-Platform 3.0 mimarisinin üzerine yapılmasıyla birlikte dinamik bir sürüş deneyimi ve yüksek konfor sunuyor. DOLPHIN 60.4 kWh bataryaya sahip ve tek şarjla 427 km menzil sunuyor. BYD Blade Batarya’yı kullanıyor. Kobalt, manganez ve nikel içermeyen Blade Batarya, geleneksel lityum-iyon bataryalara göre çok daha yüksek düzeyde güvenlik sunan Lityum Demir-Fosfat (LFP) kimyasına sahip. Bu sayede güvenlik ve dayanıklılık konusunda öne çıkan BYD DOLPHIN, düşük enerji tüketimiyle yüksek verimlilik sunuyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!