Auto Ajans

Haberler

Sattığı 100 aracın 96’sı yerli

Sattığı 100 aracın 96’sı yerli
Paylaş
Haziran 11
14:33 2021

Fiat toplam pazarda sürdürdüğü liderliğini Mayıs ayında da korudu. İlk 5 ayda da hem otomobil ve hem de toplam otomotiv pazarının en çok tercih edilen markası oldu. Marka ilk 5 ayda gerçekleştirdiği 47 bin adet otomobil ve hafif ticari araç satışı ile yüzde 15’lik pazar payı elde etti. Lansmanından bugüne Türkiye’nin en çok tercih edilen modeli olan Egea Sedan’ın satış adedi Mayıs ayında 5 bin 250 adet oldu. Egea Cross dahil tüm model ailesinin 5 aylık satış rakamı 31 bin 615 adet olarak gerçekleşti. Mayıs ayında toplam otomotiv pazarının yüzde 18’lik kısmını tek başına Fiat markasının oluşturduğunu vurgulayan Fiat Marka Direktörü Altan Aytaç, “2015 yılının Ekim ayında satışa sunduğumuz Fiat Egea, liderliğini sürdürüyor. Egea model ailemiz, lansmanından bu yana toplam 300 bin adedi aşan bir satış başarısı elde etti” dedi.

Satılanların yüzde 96’sı yerli

Aileye yeni katılan Egea Cross’a da yoğun talebin olduğunu aktaran Aytaç, Mayıs’ta segmentinde liderliğe ulaştığını söyled. İlk 5 ayda Fiat markasının satışlarının yüzde 96’sının yerli üretimden oluştuğuna dikkat çeken Altan Aytaç, şöyle devam etti: “Yenilenen Fiat Egea’nın başarısının yanında hafif ticari araç modellerimizin de performansımıza çok önemli bir katkısı var. Fiat Professional Ailesi’nin Tofaş’ta üretilen üyeleri Doblo, Fiorino, birllikte sınıflarının önde gelen modelleri olmayı sürdürüyorlar. Uzun yıllardır tüketicinin beğenisini kazanan Fiat Doblo ve Fiorino ile minivan segmentinin de en çok tercih edilen markası olduk.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Honda elektrikli markaya dönüşeceğini açıklayan ilk Japon üretici oldu.

📌Honda 2040'ta içten yanmalı motorların satışını tamamen durduracak.

📌Marka elektrikli motosikletlere de ağırlık verecek.

http://www.autoajans.com/elektrikli-marka-olmak-icin-tarih-verdi

📌VW Grubu pandemi ve çip krizine rağmen 2021'de finansal hedeflerini tutturacaklarını açıkladı.

📌Şirket çip sorununun üçüncü çeyrekte hafifleyeceğini ancak uzun vadede süreceğini öngördü.

http://www.autoajans.com/cip-krizine-inat-karlilik-surecek

📌OGD tarafından bu yıl 6. düzenlenen ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ yarışmasının birincisi Fiat Egea Cross oldu.

📌Çekişmeli geçen finalde Egea Cross 3.290 puan, Skoda Octavia 3.240 puan aldı.

📌Land Rover Defender da 'Yılın Tasarımı' ödülünü kazandı.
http://www.autoajans.com/turkiyede-yilin-otomobili-egea-cross

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!