Auto Ajans

Haberler

Scenic elektrikli SUV olarak dönüyor

Scenic elektrikli SUV olarak dönüyor
Paylaş
Mart 14
14:42 2022

Renault, yeni CEO Luca de Meo’nun gelişiyle başlayan ‘Renaulution’ ismini verdiği değişim stratejisinde yeni bir adım daha atmaya hazırlanıyor. Buna göre efsanevi Scenic ismi geri dönecek. 1996 yılında ilk kez Megane’ın aile dostu versiyonu olarak ortaya çıkan Scenic, tüketicilerin SUV’lara yönelmesiyle bir süredir satılmıyordu. Şimdi Scenic, bir SUV olarak yeniden doğacak.

Yeni model, ilk kez Megane E-Tech Electric’de kullanılan tamamen elektrikli CMF-EV platformu üzerine yapılacak. Elektrikli Megane E-Tech VW ID.3’ün rakibi olarak gösterilirken, Scenic ID.4 ile rekabet edecek. Yeni Scenic E-Tech Electric’in 2024’te satışa sunulacağı tahmin ediliyor. Aracın, konseptinin 2021 finansal sonuçlar toplantısında yöneticilere gösterildiği iddia ediliyor. Yeni Scenic Electric, beş kişilik olacak ve dört çeker opsiyonu da sunulacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!