Auto Ajans

Haberler

Shell’den batarya değişim istasyonu

Shell’den batarya değişim istasyonu
Paylaş
Kasım 29
07:00 2021

Çinli otomobil üreticisi Nio, Shell ile stratejik iş birliğine imza attı. Anlaşmanın en önemli başlığı Avrupa’da elektrikli araç batarya değişim istasyonlarının kurulması olacak. Nio ve Shell, batarya şarj ve değiştirme tesislerinin ortaklaşa inşa edip, işleteceklerini açıkladı. Plana göre ilk etapta Avrupa’da önce pilot istasyonlar kurulacak. 2025’e kadar Çin’de 100 batarya değişim istasyonun açılması hedefleniyor.

Nio’nun 300’ün üzerinde batarya değişim istasyonu olduğu belirtiliyor ve sadece kendi müşterilerine hizmet veriyor. Batarya değişimin işleminin de üç dakika sürdüğü ifade ediliyor. Shell aynı zamanda Nio kullanıcılarına özel şarj ağı da kuracak. Shell, bu anlaşmanın ardından dünya çapında lider şarj hizmeti sağlayıcılarından biri olmaya kararlı olduğunu belirtti. Norveç pazarına girerek Avrupa’ya ilk adımın atan Nio, önümüzdeki yıldan itibaren faaliyetlerini kademeli olarak artıracak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!