Auto Ajans

Haberler

Karantina ihracatı tehdit ediyor

Karantina ihracatı tehdit ediyor
Paylaş
Ocak 09
07:00 2021

Korkulan oldu ve Türkiye’nin en büyük ihracat pazarları tek tek kapanmaya başladı. Avrupa’nın iki büyük pazarında hükümet kararlarıyla birlikte showroomlar kapalı kalmaya devam edecek. Almanya’da alınan kararla 31 Ocak’a kadar karantina devam edecek. İngiltere, Galler ve İskoçya’da ise süresiz karantina kararı alındı. Markalar, bu dönemde online satışlara ağırlık vermeyi hedefliyor. Bununla birlikte Almanya’nın bayi derneği ZDK, hükümete koronavirüs aşılamasının hızlanması konusunda çağrıda bulundu. ZDK, karantinanın bahar aylarına uzaması sonucunda iflaslar gerçekleşebileceğini belirtti. ZDK daha önce de showroomların büyük alanlara sahip olduğunu ve aynı anda çok az müşteriyle birlikte koronavirüsün yayılmasında rolü olmadığını savunmuştu.

Karantina uzun sürebilir

Almanya Başkanı Angela Merkel ise pandemide en zor ayların halen önlerinde olduğunu söyledi. Merkel’in Danışmanı Helge Braun da federal eyaletlerin belirlenen tedbirleri sıkı şekilde uygulamamaları halinde karantinanın daha uzun süre devam etmesi riski ile karşı karşıya kalınacağı uyarısında bulundu.

Almanya ve İngiltere’de online satışlara izin verilirken, araçlar bayilerden teslim alınabiliyor. Servis hizmetleri de devam ettiriliyor. Bununla birlikte Avrupa’nın diğer büyük pazarlarından Fransa, İtalya ve İspanya’da showroomlar belli kurallar çerçevesinde açık tutuluyor. Hükümetler, otomobil satış işini temel faaliyetlerden görerek showroomların açık kalmasını sağladı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌Türkiye otomotiv sektörünün en büyük ihracat pazarı Almanya'da satışların 2021'de % 8 büyümesi bekleniyor.

📌Ancak 2019 yılı seviyesine ulaşması daha zaman alacak.

http://www.autoajans.com/turkiyenin-en-buyuk-pazarindan-iyi-haber

🚘Hyundai, yeni Tucson N Line'ı tanıttı.

🚘İç ve dışı tasarımında sportif detayların yer aldığı araç, ikinci çeyrekte satışa sunulacak.

🚘Tucson N Line'da 1.6 lt hacminde 5 farklı motor seçeneği olacak.

http://www.autoajans.com/sportif-tucson-2-ceyrekte-satista

📌Nissan Türkiye Genel Müdürü Emre Doğueri, 2021 yılı için oldukça iyimser.

📌Nissan'ın hedefi ise yeni Juke ve yeni Qashqai'nin pozitif rüzgarıyla 25 bin adetlik satış.

http://www.autoajans.com/yeni-juke-1-0-lt-motorla-satista

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!