Auto Ajans

Haberler

Sıkışık trafiğe akıllı çözüm

Sıkışık trafiğe akıllı çözüm
Paylaş
Nisan 25
13:48 2019

Elektrikli otomobilleriyle gündeme gelmek isteyen bir başka Fransız marka Citroen. 100 yıllık tecrübeye sahip marka Ami One Concept’le mobilite alanına farklı bir soluk getirmek istiyor. İlk kez Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen Ami One Concept, şehir içi ulaşımına yeni bir boyut kazandıracak tamamen elektrikli bir araç. Ami One Concept, 2.5 metre uzunluğuyla sıkışık trafikte ve dar sokaklarda kullanıcısına kolaylık sağlıyor.

Yüzde 100 elektrikli olan bu otomobili belirli ülkelerde 16 yaşından büyük, ehliyeti olmayan sürücüler kullanabilecek. Kullanıcılarına mobilite deneyimi yaşatacak olan Ami One’ı dileyenler 5 dakikadan 5 yıla varan sürelerde kiralayabilecek. Vi bu kiralamayı akıllı telefonlarına yükleyecekleri bir mobil uygulama sayesinde gerçekleştirebilecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!