Auto Ajans

Haberler

Solunum cihazına Model 3 ekranı

Solunum cihazına Model 3 ekranı
Paylaş
Nisan 12
13:30 2020

Tesla mühendisleri, koronavirüs hastalarının tedavisinde önemli rol oynayan solunum cihazları için prototip geliştirdi. Cihazın tasarımında Tesla’nın araçlarında kullanılan parçalardan yararlanıldı. Bu sayede şirketin mevcut stoklarından faydalanılıyor ve cihazlar çok daha çabuk üretiliyor. Bunlardan en dikkat çekeni solunum cihazında yer alan ekranın Model 3 ile aynı olması.

Tesla’nın New York’daki fabrikasını solunum cihazı üretmek için yeniden açmaya karar vermesinin ardından iki hafta içerisinde prototip ortaya çıktı. Üretim için zamanlama verilmese de mühendisler ellerinden geleni yaptıklarını ifade etti. Tesla CEO’su Elon Musk, 31 Mart’taki açıklamasında onaylı solunum cihazlarının hastanelere ücretsiz olarak verileceğini ifade etmişti.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

PODIUM 🏁🚘🇹🇷
Elfyn Evans won the WRC Rally of Turkey🏆🇹🇷
-
@elfynevans 🔥
@thierryneuville 🔥
@sebloebofficiel 🔥
@rallyturkey 🇹🇷

-I’m here to 💃🖐
#RallyTurquoise #WRC

Cenevre Otomobil Fuarı için yeni formül! Mali nedenlerle 2021'de de iptal edilen Cenevre Fuarı için umut ışığı doğdu. Organizatörler, fuarı 3 gün sadece basın ile şirketlere açık şekilde düzenlenmesini önerdi. Üreticilere 3 farklı paket sunulacak. http://www.autoajans.com/cenevre-fuarina-yeni-konseptli-formul

Pandemi döneminde dev organizasyonu başarıyla tamamladık! Dünya Ralli Şampiyonası'nın 5. yarışı olan Türkiye Rallisi nefesleri kesti. Zorlu yarışı Toyota Gazoo Racing'den Ewans kazandı. Neuville ile 9 Dünya şampiyonluğu bulunan Loeb, Ewans'ı takip etti. http://www.autoajans.com/wrcnin-turkiye-yarisini-ewans-kazandi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!