Auto Ajans

Haberler

Son düzlükte Türkiye’yi neler bekliyor?

Son düzlükte Türkiye’yi neler bekliyor?
Paylaş
Ekim 04
13:47 2023

2024 yılında Türkiye’yi ve otomotiv sektörünü zorlu günler bekliyor. Cari açık ve enflasyonu düşürmeyi hedefleyen yeni ekonomik programın etkileri her kesimde hissedilecek. Eski normale dönüş bir anlamda sancılı olacak. Hiç kuşkusuz 31 Mart 2024’te yapılacak Yerel Seçimler bir başka önemli konu. Seçim sonrası kemerlerin daha da sıkılması muhtemel görünüyor.

İşte böyle bir ortamda şirketler 2024 yılı bütçelerini yapmaya çalışıyor. Peki açıklanan Orta Vadeli Program nasıl ipuçları veriyor, döviz kuru hangi düzeyde seyredecek, faizler nereye çıkacak, enflasyonda kalıcı iyileşme ne zaman başlayacak, yurt dışı gelişmeler Türkiye’yi nasıl etkileyecek? Teknik analizleri ve isabetli tahminleriyle finans piyasalarının yakından tanıdığı ekonomist Ali Ağaoğlu, yılın son virajında neler yaşanacağını Auto Ajans’ın Profesyonel üyeleri için yanıtladı.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!