Auto Ajans

Haberler

‘Süper’lerinin geleceği ne olacak?

‘Süper’lerinin geleceği ne olacak?
Paylaş
Ekim 02
17:57 2020

Volkswagen Grubu, yüksek performansları markaları Lamborghini, Bugatti ve Ducati’nin geleceğini sağlamlaştırmak adına yeni stratejiler ortaya koymayı hedefliyor. Üst düzey yöneticilerin Reuters’a yaptığı açıklamaya göre, maliyetleri düşürmek adına bu şirketlerin yeniden yapılanması gerekiyor. Seçenekler arasında ise Ducati dahil bu üç markanın teknoloji ortaklığı yapması bulunuyor. Diğer seçenekler markaların satışa çıkarılması olarak gösteriliyor.

Geçtiğimiz günlerde Bugatti’nin Rimac’a satılacağı haberleri çıkmış ve bu seçeneğin kuvvetlenmesine yol açmıştı. Aynı şekilde Lamborghini CEO’su Stefano Domenicali’nin görevini bırakıp, Formula 1 CEO’luğunu kabul etmesi, Lamborghini’nin geleceği hakkında spekülasyonlara yol açtı. VW Grubu, maliyetleri kısarak, elektrikli araç üretimine kaynak ayırmayı amaçlıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

Yerli modeller yenileniyor! Oyak Renault'nun ürettiği Megane Sedan, makyaj geçirdi. Daha şık tasarıma kavuşan, yeni medya ve sürücü sistemleriyle desteklenen otomobile 115 beygirlik 1.0 TCe motor seçeneği eklendi. http://www.autoajans.com/bursali-megane-yenilendi/

BMW'nin ilk elektrikli modeli i3'ün 200 binincisi banttan indi. i3, markanın elektrikli mobilite alanında ilerlemesini hızlandırdı. BMW, bu kez elektriklide amiral gemisi olacak iNEXT'in heyecanını yaşıyor. http://www.autoajans.com/i-markasinin-oncusu-200-bin-dedi

Üçüncü çeyrek bilançosunu açıklayan Tofaş, net kârını % 71.1, satış gelirlerini % 64.9 artırdı.
🚗Şirket yurt içindeki yoğun talebe bağlı olarak satış hedefini yükseltti.
🚗Tofaş'ın pandemi nedeniyle ihracat gelirleri ise % 20 düştü.
http://www.autoajans.com/ic-pazarda-satis-hedefini-buyuttu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!