Auto Ajans

Haberler

Süper SUV’da süper rekabet

Süper SUV’da süper rekabet
Paylaş
Nisan 25
17:23 2019

Süper lüks markaların SUV rekabeti kızışıyor. Lamborghini’den Rolls-Royce’a birçok süper lüksün bu alana girmesi rekabeti daha da kızıştırdı. SUV segmentine ilk giren süper lükslerden Maserati de iddiasını sürdürmek için yeni ürünler piyasaya sunmaya devem ediyor. İtalyanlar son olarak Levante’nin güçlü versiyonu GTS’yi satışa çıkardı. Sınırlı sayıda üretilecek Levante GTS’te görev alan 3.8 litrelik çift turbo beslemeli benzinli V8 ünite 550 beygir güç ve 730 Nm tork üretirken, 0’dan 100 km/s hıza sadece 4.2 saniyede ulaşıyor. Q4 akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ve LSD mekanik sınırlı kaydırmalı diferansiyel sistemi ile donatılan Maserati Levante GTS,  Bianco Alpi gövde renginin yanında 22 inçlik Orione jantları ile de dikkat çekiyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!