Auto Ajans

Haberler

SUV görünümlü ticari Courier satışta

SUV görünümlü ticari Courier satışta
Paylaş
Aralık 23
13:44 2023

Ford Otosan, tasarım, mühendislik ve üretim sorumluluğunu üstlendiği yeni nesil Ford Tourneo Courier ile Transit Courier’yi Türkiye’de pazara sundu. Ford Tourneo Courier 917 bin 400 TL, Transit Courier 787 bin 900 TL’den başlayan fiyatlara sahip. Yeni nesil Courier’nin araç mimarisi, müşteri ihtiyaçları ve beklentileri temel alınarak, Ford Otosan tasarımcıları ve mühendisleri tarafından ‘Tasarım Odaklı Düşünce’ (Design Thinking) felsefesi ile geliştirildi. Bu yaklaşım, Courier’nin müşterilere en uygun çözümleri sunmasını sağlıyor. Ford Türkiye İş Alanı Lideri Özgür Yücetürk, “Tasarımından üretimine kadar her aşamasında Ford Otosan imzasını taşıyan Courier, üstün performans ve işlevsel tasarımın ideal birleşimi olarak Türkiye’nin ve Avrupa’nın ticari araç lideri pozisyonumuza ulaşmamıza büyük katkı sağladı. Tasarım odaklı düşünce anlayışıyla geliştirdiğimiz yeni nesil Ford Tourneo Courier ve Transit Courier modellerimiz de müşterilerimizin hayatlarının her alanında benzersiz bir konfor, ileri teknoloji ve verimlilik sunarak segmentinde referans noktası olacak” değerlendirmesini yaptı.

Benzinli ve dizel motor seçenekleri

Yeni Tourneo Courier’nin benzinli EcoBoost motoru; 6 ileri manuel şanzımanda 100 beygir ve 125 beygir seçenekleriyle sunuluyor. 7 ileri otomatik şanzıman da 125 beygir güç sağlıyor. 1.5 litre dizel EcoBlue motorlu versiyon ise 100 beygir güç üreten 6 manuel vitesli şanzımanla bir arada bulunuyor. Yeni nesil Ford Transit Courier’nin benzinli versiyonu; 6 vitesli manuel şanzımanla 100 beygir güç sağlayan, 7 vitesli otomatik şanzımanla 125 beygir güç üreten 1.0 litre EcoBoost motor seçeneklerine sahip. 1.5 litre dizel EcoBlue motorlu versiyonu 100 beygir ve 250 Nm tork üreten 6 manuel vitesli şanzımanla satılıyor

Transit Courier’nin hacmi % 25 arttı

Yeni Tourneo Courier rahatlığı, kapasitesi ve farklı konfigürasyon seçenekleriyle günlük yaşamdaki her türlü ihtiyaca uyum sağlıyor. Katlanabilir arka koltukları ve esnek yerleşim seçenekleri sayesinde 2.45 m3’lük bagaj hacmiyle iş seyahatlerinden doğa gezilerine kadar her durumda tüm eşyaları kolayca taşıyabiliyor. Kombide 4+1 oturma özelliği sayesinde koltuklar kapalı değilken 5 kişilik kapasiteyle yolculuk yapılabiliyor. Yeni Transit Courier’nin tekerlek kemerleri arasında 1.22 m olan 1.8 m yük uzunluğu, iki euro palet yük taşıyabiliyor. 1,26 m olan yükleme alanı yüksekliği sayesinde daha fazla hacim ve ferahlık sunuyor. Transit Courier’de de mevcut hacim yüzde 25 artarak 2.9 m3’lük geniş bir alan sağlıyor. Yeniden tasarlanan Courier serisinin en dikkat çeken yönü SUV benzeri dış tasarımı. Teknolojik iç tasarımında telefon tutucu, orta konsolda iki bardak tutucu ve ek saklama alanıyla daha fazla konfor yaratıyor. Yeni nesil Courier’in akıllı telefon ekranını yansıtabilen, 8 inçlik dokunmatik ekranlı en yeni SYNC 4 sistemi, gelişmiş bağlantı ve kablosuz güncellemeleri sağlayan dahili bir modemle birlikte çalışıyor. Merkezi ekranı tamamlayan 8 inçlik dijital gösterge paneli, sürücü odaklı bir kokpit yaratıyor.

Gelişmiş Çarpma Önleme Yardımcısı var

Courier serisi; sürüşü, park etmeyi ve çalışmayı daha kolay, daha akıllı ve daha güvenli hale getiren akıllı destek sistemleri ile donatılıyor. Araçta; Şerit Takip Sistemi, Çarpışma Önleme Yardımcısı, Akıllı Hız Yardımı, Arka Park Sensörü, Ön Park Sensörü ve Geri Görüş Kamerası gibi gelişmiş özellikler sunuyor. Adaptif Hız Kontrol Sistemi (Otomatik Şanzımanda Şerit Merkezleme ve Dur&Kalk özelliği ile), Kör Nokta Uyarı Sistemi, Navigasyon, Gelişmiş Çarpışma Önleme Yardımcısı ve Manevra Destek Sistemi gibi yeni teknolojiler opsiyonel otonom teknolojiler bulunuyor. Yeni Courier serisi Kombi’de Trend, Deluxe, Titanium ve macera peşinde koşanlar için Active; Van’da Trend ve Deluxe seri stratejisiyle iç ve dış tasarımda, güvenlik paketinde farklı premium özellikler sağlıyor.

Courier’nin tek üreticisi Ford Otosan

Ford Otosan, tasarımından üretimine kadar her aşamasına imzasını attığı ve ilk kez 2014 yılında Yeniköy fabrikasında hattan indirdiği Courier’nin dünyadaki tek üretim merkezi konumunda. Ticaretin dinamiklerini değiştiren Courier, Ford’u kompakt van segmentine sokan araç olarak biliniyor. Yeni nesil Ford Tourneo Courier ve Transit Courier, şirketin Craiova fabrikasında hattan indirdiği ilk araç ünvanına sahip. Courier serisinin tam elektrikli ve bağlantılı versiyonu da Craiova fabrikasında üretilecek ve 2024 yılında müşterilerle buluşacak.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!