Auto Ajans

Haberler

SUV’ların payı yüzde 60’a çıkacak

SUV’ların payı yüzde 60’a çıkacak
Paylaş
Mayıs 23
16:56 2021

Hyundai, Türkiye’de SUV’larla büyümeyi hedefliyor. Yenilenen amiral gemisi Tucson’u satışa sunan marka, yeni model atağını hız kesmeden sürdürecek. Hyundai Assan Genel Müdürü Murat Berker, yeni Tucson’dan bu yıl 10 bin adet satmayı hedeflediklerini belirterek, “7 Mayıs’tan bu yana ön iletişim gerçekleştiriyoruz. Tüketicilerden önemli talep aldı. Geçen yıl bir önceki jenerasyon Tucson ile önemli satış başarısına imza attık. 28 bin adetlik satışımızın yarısını Tucson oluşturdu. Bu başarımızı yeni Tucson ile tekrar etmek istiyoruz” dedi. Yeni Tucson’un online basın toplantısında konuşan Berker, bu yıl toplam pazarın 750 bin adet seviyesinde gerçekleşmesini beklediklerini, Hyundai olarak da 34 bin adetlik satışa ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

İzmitli Bayon Haziran’da satışta

Murat Berker, SUV modellerin satışları içinde yüzde 60 pay almasını beklediklerini kaydederek, şöyle devam etti: “2021’de 5 yeni modelin lansmanını gerçekleştirmiş olacağız. İzmit fabrikamızda üretilen Bayon’u Haziran’da hem iç pazarda hem yurt dışına satışa sunacağız. Haziran’da Hibrit Santa Fe bir başka yeniliğimiz olacak. Elektrikli Kona’yı Temmuz’da tüketicilerle buluşturmayı hedefliyoruz.” Hyundai Assan’ın 2021’de üretimini 158 bin adede yükselteceğinin altını çizen Berker, araçların yüzde 90’ının 40’tan fazla ülkeye ihraç edileceğini sözlerine ekledi.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Genesis yüz tanıma teknolojisini ilk olarak GV60 modelinde kullanmaya başlıyor.

🚘B sütunu üzerindeki kamera yüzü tarayıp sürücüyü tanıdığında kapıları açacak.

http://www.autoajans.com/yuzden-taniyip-kapilari-aciyor

🚘Opel, elektrikli Mokka'yı önümüzdeki yılın ilk yarısında ülkemizde satışa sunacak.

Mokka-e 322 km menzile sahip. Bataryasının % 80'i hızlı şarjla 30 dakikada doldurulabiliyor.

http://www.autoajans.com/mokka-e-seneye-ilk-yarida-geliyor

Yeni Audi Q3, tasarımı ve teknolojisi ile öne çıkıyor. SUV segmentinde ise rekabet yoğun... Yeni Audi Q3 sürüş izlenimlerim @GazeteOksijen'de...

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!