Auto Ajans

Haberler

Symbioz Bursalı yeni SUV mu?

Symbioz Bursalı yeni SUV mu?
Paylaş
Şubat 08
14:43 2024

Renault yeni C-segmenti SUV modelinin ismini açıkladı. Markanın yeni modeli Symbioz ismini aldı. Markanın yeni tasarım dilini yansıtan Symbioz, E-Tech 145 tam hibrit motorundan güç alacak. Symbioz, 2024’ün bahar aylarında tanıtılacak. Yeni modeli marka içerisinde küçük SUV Captur ve büyük SUV Austral’ın arasındaki boşluğu dolduracak. Symbioz’un uzunluğu 4.41 metre olacak. Symbioz ismi antik Yunanca’da ‘birlikte yaşamak’ anlamına gelen ‘symbiosis’ kelimesinden türetildi. Renault’nun isimlendirme stratejisi başkanı Sylvia Dos Santos, Symbioz’un ‘bir aile ile otomobilleri arasındaki yakın bağı’ ifade ettiğini açıkladı.

Symbioz’un Aralık ayında Türkiye’yi de yakından ilgilendiren küresel pazarlar için duyurulan ‘Uluslararası Oyun Planı 2027’ kapsamında açıklanan yeni SUV’lardan biri olup olmayacağı henüz duyurulmadı. Hatırlanacağı gibi OYAK Grubu ve Renault 400 milyon euronun üzerinde yatırım yaparak, Oyak Renault tesisinde Duster’ın yanı sıra üç yeni Renault C-SUV modelini 2027’ye kadar üretime alacak. Symbioz’un Bursa’da üretilecek modellerden biri olabilir mi, bekleyip göreceğiz.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!