Auto Ajans

Haberler

Talebi gördü, yatırımları artırdı

Talebi gördü, yatırımları artırdı
Paylaş
Nisan 26
07:00 2021

Mobil Oil Türk, iç pazar ve ihracattaki talep kapsamında yatırımlarına devam ediyor. Mobil Oil Türk Genel Müdürü Münci Bilgiç, “Mobil olarak Türkiye’de hem fabrikamızın altyapı yatırımlarını hem de dijitalleşmeye yönelik atılımları sürdürüyoruz. Altyapı tarafında, yakın dönemde hafif ticari araçlar için piyasaya sunduğumuz 10.5 litre ürünümüz için dolum hattı yatırımı gerçekleştirdik. İç pazardaki talep ve ihracat artışı ile beraber baz yağ depolama kapasitemizi artırdık. Dijital dönüşümde ise lojistik süreçlerimize, müşteri memnuniyetine yönelik çeşitli yatırımlarımız oldu. Müşterilerimiz artık online olarak girdikleri siparişlerinin, stok takibini, ürünün hazırlık ve sevkiyat aşamalarını tam zamanlı olarak izleyebiliyorlar. Bununla birlikte, tesisimizde Tek Noktadan Yönetim sistemleri ve robot uygulamaları için ön yatırımlarımızı tamamladık. Bu doğrultuda 5 yıllık kademeli geçiş planlarımızı oluşturduk” diye konuştu.

Bilgiç, şunları kaydetti: “2020 yılı için yüzde 5’lik büyüme hedefi koymuştuk. Pandeminin en etkin olduğu aylarda stratejilerimize ve değişen koşulların yaratacağı yeni fırsatlara yönelik çalışmalara odaklandık. Hedeflerimizi Türkiye’nin üretiminin düşmeyeceği, sanayisinin daha da gelişeceği üzerine kurguladık. Nitekim öyle de oldu. Aynı zamanda, bu süreçte üretim tarafında herhangi bir kısıtlamaya gitmedik ve aldığımız sıkı tedbirlerle süreci başarılı bir şekilde yönettik. Dolayısıyla, hedeflerimizin çok ötesine geçtiğimiz ve pazar pozisyonumuzu ilerlettiğimiz bir yılı geride bıraktık. Öte yandan, geçtiğimiz yıl bütün Global Mobil dünyasında satış hacmini bir önceki yıla göre en çok artıran ülke olduk. Müşteri portföyümüzün artması, sahadaki ayak izimizin büyümesi,  ürün gamımızın genişlemesi, bize pazar şartlarını iyi okuduğumuzu ve pazarda varlığımızı artırdığımızı gösteriyor. Bu da bizlerin gelecek için beklentilerini daha da artırıyor. 2021 yılında uzun vadeli planlarımız çerçevesinde büyüyeceğimizi, sahada varlığımızı artıracağımızı  düşünüyoruz. 5 yıllık hedeflerimizde 2023 için koyduğumuz planlara emin adımlarla gidiyoruz.”

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

📌BMW Grubu, 2030'a kadar küresel satışlarının % 50'sinin tamamen elektrikli modellerden oluşacağını açıkladı.

📌BMW 10 yıl içinde 10 milyon elektrikli araç satacak.

http://www.autoajans.com/10-yilda-10-milyon-elektrikli-satacak

🚘Hyundai Assan, yeni Tucson modelini rekor denemesiyle tanıtmaya hazırlanıyor.

🚘Şirket, 21 Mayıs Cuma günü 580 drone ile 10 dakika boyunca Boğaz’ın üzerinde şov yapacak.

http://www.autoajans.com/yeni-tucsonu-drone-rekoruyla-tanitacak

📌Otomotiv ve teknoloji şirketleri arasındaki iş birlikleri artıyor.

📌2021'e hızlı başlangıç yapan Stellantis, Foxconn ile birlikte çalışacak.

📌İki grup, akıllı kokpit ve dijital teknolojiler geliştirecek.

http://www.autoajans.com/stellantis-ve-iphone-ureticisinden-is-birligi

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!