Auto Ajans

Haberler

Devlerin yeni fuar tercihi

Devlerin yeni fuar tercihi
Paylaş
Ocak 01
14:55 2020

Dünyanın en büyük Tüketici Elektroniği Fuarı CES, son yıllarda otomotiv markalarının gözdesi haline geldi. Otomotiv şirketleri Detroit, Frankfurt ve Paris gibi otomobil fuarlarının yerine teknoloji şirketlerini bir araya getiren Las Vegas’ta düzenlenen CES’i tercih ediyor. 7-10 Ocak 2020 tarihlerinde gerçeklecek fuar son üç yılda olduğu gibi otomotiv markalarının gövde gösterisine sahne olacak. CES’de; Audi, BMW, Byton, Daimler, FAW Grup, Fiat Chrysler Automobiles, Fisker, Ford Motor, Honda, Hyundai Grubu, Lexus, Nissan ile Toyota yer alacak. Bridgestone, Bosch, Valeo, Toyota Boshoku, Aisin Group, Continental, Osram gibi yan sanayi devleri de yeni teknolojilerini sergileyecek.

Fuara bu yıl katılan Bertrandt Group da elektrikli ve otonom araçlar için geliştirdiği yeni platformu HARRI’nin dünya lansmanını yapacak. HARRI, otomotiv sektörünün dışında, belediyelerin ulaşım altyapısı ile lojistik şirketleri için çözümler sunuyor. Yeni platform le otonom sürüş, bağlanabilirlik ve elektrikli mobilite uygulamaları kolaylıkla birleştirilebiliyor. 155 ülkeden 4 bin 500’ün üzerinde şirketin katılacağı Las Vegas CES Fuarı’nı 3 günde 170 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚘Mercedes-Benz, sıfırdan tamamen elektrikli olarak tasarlanan ilk modeli EQS'nin teaser'ını paylaştı.

🚘EQS özellikleriyle S-Serisi'nn elektrikli versiyonu olmaktan daha ileriye gitmeyi amaçlıyor.

http://www.autoajans.com/eqs-s-serisini-ileriye-tasiyacak

🚘Stellantis, rakipleri karşısında geride kalmamak adına elektriklide atağa kalkacak.

🚘Grup, 2025'e kadar tüm modellerin elektrikli veya hibrit versiyonlarını pazara sunmayı planlanıyor.

🚘Tofaş fabrikasına yeni bir görev verilir mi, merak konusu...

http://www.autoajans.com/stellantis-elektrikleniyor

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!