Auto Ajans

Haberler

TEMSA bayilerinde kredi fırsatı

TEMSA bayilerinde kredi fırsatı
Paylaş
Eylül 22
10:53 2023

TEMSA, satış kanallarındaki gücünü, otomotiv dünyasının köklü markalarından ALJ Finans’ın finansman tecrübesiyle bir araya getirdi. Türkiye’de 2,3 milyar TL’lik bir kredi büyüklüğüne sahip olan ALJ Finans ve TEMSA arasındaki iş birliğiyle ‘TEMSA Finans’ hayata geçti. TEMSA’nın Türkiye’deki tüm otobüs ve midibüs yetkili satıcılarını kapsayan anlaşma kapsamında, müşteriler TEMSA markalı otobüs ve midibüs alımlarında banka kredisi dışında bir alternatife sahip olacak. TEMSA müşterilerine, alacakları araçlar için piyasa ve pazar koşullarına göre değişen farklı tutar, oran ve vadelerde rekabetçi finansman çözümleri sağlanacak.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan TEMSA CEO’su Tolga Doğancıoğlu, müşteri odaklı düşünmenin TEMSA ekosisteminin temelinde olduğunun altını çizerek, şunları kaydetti: “Bu yaklaşımı araçların tasarımından satış süreçlerimize, pazarlamadan satış sonrası hizmetlerimize kadar kararlı şekilde uyguluyoruz. ALJ Finans ile hayata geçirdiğimiz bu anlaşma da bu yaklaşımımızın net bir göstergesi. TEMSA Finans ile birlikte biz aslında müşterilerimize, sürecin her anında yanlarında olduğumuzu hissettiriyoruz. Bugün fabrikalarımızda, çoğunlukla yerli teknolojilerle üretmeyi başardığımız yeni nesil birçok aracımızı günlük hayatlarımızda daha çok görebilmemiz için finansman alternatiflerinin çoğaltılması da büyük önem taşıyor. TEMSA olarak, bu gibi uygulamalarla, burada üzerimize düşen sorumluluğun gereğini yerine getirmeye ve çözümün bir parçası olmaya gayret ediyoruz. ALJ Finans Genel Müdürü Volkan Döşoğlu ise marka olarak uzmanlaştıkları otomotiv kredilerinde segment yelpazelerini genişletmek istediklerini belirterek “Finansal tecrübelerimizi otomotiv sektörünün tüm paydaşları ile paylaşmak istiyoruz. TEMSA ile gerçekleşen bu iş birliği bizim için ayrı bir önem taşımakta. TEMSA ile ticari araç finansına başlıyoruz. Ayrıca bir markanın çözüm ortağı olmak da bizi ayrıca memnun ediyor. ALJ Finans olarak bu tür iş birliklerimizi daha da arttırmak marka portföyümüzü genişletmek arzusundayız” dedi. 

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!