Auto Ajans

Haberler

Terzi usulü üretim yapıyor

Terzi usulü üretim yapıyor
Paylaş
Ekim 09
08:06 2023

Son dönemde elektrikli araçları ile öne çıkan Anadolu Isuzu, NovoVolt’u ilk kez Busworld Europe Brüksel Fuarı’nda tanıttı. NovoVolt, Anadolu Isuzu’nun servis-turizm segmentindeki ilk elektrikli midibüsü olarak 2025’te yollarda olacak. NovoVolt, 165 kwH batarya seçeneği ile 225 km’ye kadar menzil sağlıyor. NovoVolt, 29 yolcu kapasitesine kadar taşıma imkanı sağlıyor. Anadolu Isuzu’nun % 100 Biyogaz uyumlu Kendo 13 CNG ve Isuzu Grand Toro ile tamamen elektrikli NovoCiti Volt ve CitiVolt modelleri de fuarda yer aldı. CitiVolt modeli  fuar kapsamında düzenlenen Busworld Vehicle Awards 2023’te ‘Güvenli Otobüs’ kategorisinde ‘Mükemmellik’ ödülünü kazandı.

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, otobüs ve midibüslerini dünyanın 45’ten fazla ülkesine ihraç ettiklerini belirterek, “20 bin aracımız yollarda dolaşıyor. En büyük pazarımız ise Fransa. 2023’te 100 adet elektrikli ürünü ihraç etmiş olacağız” dedi. Arıkan, özellikle terzi usulü üretimle Avrupa’da öne çıktıklarını kaydetti. Avrupa’daki yetkili satıcıların taleplerini dikkate alarak ürün geliştirdiklerini ifade etti. 

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!