Auto Ajans

Haberler

Tesla inanılmazı başardı

Tesla inanılmazı başardı
Paylaş
Ocak 03
07:11 2022

Tesla çip krizinin gölgesinde beklenenden daha iyi performans ortaya koyarak 2021 yılında 936 bin adetlik satış gerçekleştirdi ve rekor kırdı. Son çeyrekte 308 bin adetlik teslimata imza atan marka, toplam satışlarda 2020’ye göre yüzde 87’nin üzerinde büyüme kaydetti. Az farkla 1 milyon adedi kaçıran Tesla, birçok analistin tahminlerini aşarak herkesi şaşırttı. Diğer üreticiler çip krizi ve Covid-19 nedeniyle satışlarda düşüş yaşarken, Tesla yedinci kez üst üste çeyrek dönemde büyüdü. Krizi geleneksel üreticilere göre daha iyi yönettiğini bir kez daha kanıtladı. Tesla, Berlin ile Austin fabrikalarının açılmasıyla birlikte 2022’de daha da büyümeye ve geleneksel otomotiv üreticilerin korkulu rüyası olmaya devam edecek.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu.

İlgili Makaleler

TWITTER

🚌TEMSA, parlak günlerine geri döndü. Şirket, otobüs ve midibüs segmentinde satışlarını % 90, ihracatını % 144 artırdı.

🚌Mobilite şirketine dönüşen TEMSA, 2025’te toplam otobüs hacminin yarısından fazlasını elektrikli araçlarla karşılayacak.
http://www.autoajans.com/iki-temsadan-biri-elektrikli-olacak

🚘Volvo'nun ilk elektrikli modeli XC40 Recharge, 1 milyon 274 bin liralık etiketle satışa çıktı.

🚘418 km menzil sunan araçta; Google Android işletim sistemi, 360 derece kamera, Pilot Assist sürücü destek sistemi öne çıkıyor.
http://www.autoajans.com/volvonun-ilk-elektriklisi-turkiyede

📌AB'de otomobil satışları çip krizi ve salgının etkisiyle 2021'de % 2.4 küçüldü.

📌Aralık'ta % 22.8 ile son 10 yılın en sert düşüşü görüldü.
http://www.autoajans.com/10-yilin-en-sert-dususu

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!