Auto Ajans

Haberler

Tesla, New York’un yeni taksisi oldu

Tesla, New York’un yeni taksisi oldu
Paylaş
Kasım 04
06:00 2019

Tesla, New York şehri adına önemli bir adım attı. Artık New York’da taksi kullananlar alıştıklarından daha performanslı ve daha sessiz bir otomobili tercih edebilecek. Tesla aldığı izinle birlikte Model 3’ün taksi olarak kullanılabilmesini sağladı. Bu da New York’ta ilk yüzde 100 elektrikli taksinin Tesla olmasının önünü açtı. Şehrin resmi yönetim organlarından Taksi ve Limuzin Komisyonu, Tesla modelinin yolcu taşımak için gerekli yeterlilikleri karşıladığına karar verdi.

Model 3, bu hizmet için bazı değişikliklerden geçecek. Buna göre dışı parlak sarı boyaya, resmi çıkartmalara ve tavanda ışıklandırmalı tabelaya sahip olacak. İçeriye ön ve arka koltuklar arasında bir ayırıcı yerleştirilecek. Ayrıca sürücü ve yolcu güvenliği için de kameralar adapte edilecek. Standart dış kameralar yerinde kalacak. En çok merak edilen konu ise 17 inç büyüklüğündeki bilgi-eğlence sistemine sahip Tesla’da taksimetrenin nereye konulacağı. Tesla, yüksek talep olması halinde sistem içerisinde entegre olabilecek yazılım bazlı bir taksimetre geliştirebileceğini ifade ediyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yapıyor.

İlgili MakalelerTWITTER

🚘Red Bull Racing Formula 1 takımı, 1.100 beygirden fazla güce sahip hiper otomobil için kolları sıvadı.

🚘Sadece 50 adet üretilecek RB17'nin fiyatı vergiler hariç 5 milyon sterlin olacak.
http://www.autoajans.com/5-milyon-sterline-red-bull-hiper-otomobil

⚡️VW, ilk elektrikli sedan model ID. Aero ile geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyor.

⚡️2023'te yola çıkacak ID. Aero, 620 km menzil sunuyor.

http://www.autoajans.com/passatin-yerine-gececek-elektrikli

📌Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO'su Ali Haydar Bozkurt, hibrit soranların sayısının son 3 ayda hiç olmadığı kadar arttığını söyledi.

📌Ancak araç tedariğinde sıkıntının sürdüğünü, modeline göre 2-4 ay sonrasına gün verebildiklerini kaydetti.
http://www.autoajans.com/hic-bu-kadar-hibrit-arac-soran-olmamisti

Load More...

ÜYE GİRİŞİ

ANKET

Üzgünüz, şu an hiç anket bulunmuyor.
Don`t copy text!