Auto Ajans

Haberler

Tesla, Roadster’i 2022’ye erteledi

Tesla, Roadster’i 2022’ye erteledi
Paylaş
Şubat 05
07:00 2021

Tesla, ikinci nesil Roadster’in üretimine 2020’de başlayacaktı ancak bugüne kadar şirketten ses çıkmadı. Tesla CEO’su Elon Musk, bu konuya açıklık getirerek Roadster’in üretiminin 2022’den önce başlayamayacağını belirtti. Musk, spor otomobil modeli Roadster’in mühendislik çalışmalarının bu yıl tamamlanacağını ve üretimin 2022’de başlayacağını söyledi. Aynı zamanda aday tasarımın yaz sonlarına doğru gösterilmesinin hedeflendiğini kaydetti. Roadster modelinde üç motora sahip güç ünitesi ve gelişmiş bir batarya kullanılacak. Araçta, Model S ve Model X’in Plaid versiyonlarındaki yeni güç ünitesinin biraz daha gelişmişinin yer alması bekleniyor.

2017’de Tesla, yeni Roadster için 2.0 saniyenin altında 0-100 km/s performansı ve maksimum 400 km/s hız değerlerini açıklamıştı. Aynı zamanda o tarihten bu yana 200 bin dolarlık standart versiyon için 50 bin dolar depozito ve 250 bin dolarlık limitli seri için tam fiyatla ön sipariş alıyor.

Yazar Hakkında

Mete TANSU

Mete TANSU

SABAH ve VATAN gazetelerinde 20 yıl ekonomi ve otomotiv yazarlığı yaptı. Otoban köşesinde yayınlanan haberleriyle, analizleriyle otomotiv sektörünün nabzını tuttu. Mete Tansu, Türkiye'nin ilk otomotiv haber ajansı ve bilgi platformu Auto Ajans'ı kurdu. Türkiye'nin ilk haftalık gazetesi Oksijen'de köşe yazarlığı yaptı.

İlgili Makaleler

Don`t copy text!